KAJA 90x190 Antracit dobbelt Børneseng med udtræk Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til, at du vil elske KAI:
- er overraskende Det er et fremragende alternativ til to enkeltsenge.
- tilpasser sig dig Kan tilpasses børnenes alder og behov.
- en ordenens ven Udfoldelige skuffer giver opbevaringsplads.
- elsker naturen Den er lavet af naturligt fyrretræ.
- forvandler rummet Tilføjer charme til børneværelset.
- stærk som en løvinde Dens solide konstruktion er modstandsdygtig over for belastninger.
Sikre trin, høj barriere: grafitfarvet børneseng KAJA med udtræksseng 90x190
KAJA lav køjeseng er et alternativ til to enkeltsenge og en høj standardkøjeseng. Den optager meget lidt plads, og området over møblet kan bruges til at montere hylder, dekorationer eller belysning. Det er den ideelle løsning til søskende i et værelse, hvor hver kvadratmeter er yderst værdifuld. Vi har designet KAJA køjeseng, så den vil tjene dine børn i lang tid. Du kan vælge muligheden med en gelænder, som fås i forskellige varianter. En fuld gelænder er perfekt til de yngste børn. Den korte version er et fremragende valg til lidt ældre børn. For større børn og teenagere kan du helt afmontere gelænderet. Dette er en KAJA køjeseng til søskende, som du hverken vil skulle eller ville ønske at ændre.
Med skuffer under den kulgrå køjeseng KAJA vil alt være i orden
For at gøre KAJA lav køjeseng endnu mere funktionel, kan du vælge udtræksskuffer. De giver ekstra opbevaringsplads til tøj, legetøj og sengetøj. Skufferne er rummelige og fungerer uafhængigt af hinanden, så hver af søskende kan have sin egen. KAJA lav køjeseng er lavet af naturligt fyrretræ, et yderst solidt materiale med høj mekanisk styrke. Konstruktionen af KAJA udtrækssengen er holdbar og tåler både små og store belastninger, så dine børn kan bruge den i mange år.

Giv dine børn det bedste – vælg grafitfarvet køjeseng KAJA 90x190 med to madrasser
Hos Lano Meble stræber vi efter at imødekomme behovene hos både vores små og store kunder. I vores butik kan du udstyre KAJA køjesengen med madrasser i forskellige fasthedsgrader. For at gøre det lettere at vælge den rigtige madras, kan du bruge fanen HVORDAN VÆLGER MAN MADRAS, eller du kan kontakte vores specialister for rådgivning.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle KAI's dimensioner, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | KAJA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | grafit |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 96 cm |
| Vægt | 41 kg |
| Gelænder | Inkluderer valgfri vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 180 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Antracit |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12189, 10443, 10762, 10486, 10403 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Sengegelænder | 15533, 13297, 13298, 13299, 13300 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
