DANEK 80x170 kashmir børneseng hus Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at forelske sig i DANEK:
- Forvandler børneværelset Ændrer udseendet af børneværelset og giver det et nyt, attraktivt look.
- Er synonymt med højeste kvalitet Betyder en sikker søvn for dit barn.
- Tilpasser sig værelsets stil Takket være forskellige stylingmuligheder.
- Opfylder behovet for søvn og sikkerhed Kombinerer sikkerhed og et tidløst design.
- Er barnets ven Børn vil elske denne seng fra første nat.
- Er et magisk sted at lege Lader barnet fordybe sig i en verden af fantastiske eventyr.

Lær vores cashmerefarvede DANEK børneseng 80x170 at kende og giv den til dit barn
Når du renoverer børneværelset, ønsker du sikkert, at det gennemgår en spektakulær forvandling. De eksisterende møbler er ikke kun slidte, men du er måske også usikker på, om de stadig er sikre for dit barn. Med Lano Møbler kan du sove trygt! DANEK børnehussengen vil ikke kun forvandle børneværelset for en dreng eller pige, men den garanterer også højeste kvalitet og sikker søvn. Du kan stole på os! Hvad er det vigtigste element i DANEK børnehussengen? Uden tvivl skal lamelbunden nævnes her. Med den rette støtte kan dit barn sove godt og vågne udhvilet op. Lamelbunden til DANEK børnesengen er lavet af birk FLEX-lameller, hvilket gør den perfekt til enhver type madras. Det er ikke værd at gå på kompromis med så vigtige ting!
Hus, slot eller fæstning? Alt er muligt med den cashmerefarvede DANEK børneseng fra Lano Møbler
Børnesengen er ofte også et sted til leg eller afslapning. Med vores unikke DANEK børnehusseng kan dit barn fordybe sig i en verden af fantastiske eventyr. Uanset om du indretter et børneværelse til en dreng eller en pige, vil møblerne fra Lano Møbler passe perfekt som en stilfuld tilføjelse. Selv de bedste legetøj, mest fantasifulde lege eller dyreste gadgets er ikke så vigtige som dit barns sikkerhed. Hos Lano Møbler sørger vi for, at hvert møbel er solidt fremstillet og giver børn en tryg og behagelig søvn. Vi ved, at vores yngste kunder især elsker DANEK børnehussengen. Ikke kun på grund af de højkvalitets materialer, men også på grund af dens tidløse udseende.

Børn vil elske den cashmerefarvede DANEK børnehusseng fra første nat
Vi har kombineret flere vigtige elementer i vores DANEK børnehusseng. Dette møbel er sikkert, tidløst og vigtigst af alt giver det dit barn mulighed for at sove trygt hele natten. På denne måde opfylder vi både forældres og børns behov. Tøv ikke længere med, hvilke møbler du skal vælge til børneværelset, og vælg DANEK børnehussengen fra Lano Møbler i dag.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, bør du tjekke alle mål af DANEK, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | DANEK |
| Antal personer | 2 |
| Farve | kashmir |
| Udførelse | certificeret, sikker for børn, semimat |
| Størrelse | 80x170 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr, køje |
| Seng længde | 174 cm |
| Seng bredde | 86 cm |
| Bedhøjde | 166,5 cm |
| Vægt | 47 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 170 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 160 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ, lim, vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud, tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng, ramme, monteringssæt, monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x170 |
| Sengefarve | Kashmir |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12181, 10435, 10752, 10478, 10395 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12182, 10773, 10416, 10458, 15389, 15405, 10538, 10571, 15400 |
