BLANKA 90x200 kashmir køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til at du vil elske BLANKA:
- elsker naturlighed Den er fremstillet af fyrretræ.
- elsker forandring Du kan adskille den til to separate senge.
- er funktionel Den har en tredje, udtrækkelig soveplads.
- sikkerhed er hendes mellemnavn Den er lakeret med børnesikre lakker.
- er meget stærk Hver soveplads kan bære 100 kg.
- tilpasset dig Den har en universelt monterbar stige, venstre/højre.
Opdag sengen BLANKA
Opdag sengen BLANKA
Skab en unik atmosfære i dine børns værelse med den kashmire køjeseng BLANKA 90x200 fra Lano Meble
At sove i sin egen seng og flytte ud af forældrenes soveværelse bliver mindre stressende, hvis der venter en charmerende BLANKA køjeseng i børneværelset. Den solide trækonstruktion sikrer sikkerheden, og de smukke farver sørger for, at et smil ikke forsvinder fra barnets ansigt ved sengetid. BLANKA er en køjeseng, hvor selv en to- eller treårig trygt kan sove alene. Den kan således være det første klassiske møbel efter en vugge eller det at sove sammen med forældrene. Bekymrer du dig om sikkerheden for en lille, der sover alene i et andet rum? Det er der ingen grund til! Høje sengeheste forhindrer effektivt utilsigtede fald fra madrassen, og brede trin på stigen er stabile og støtter en stor del af foden.
Tøv ikke med at tilpasse den kashmire BLANKA køjeseng og tilpas den til dit barns behov
Det er blevet moderne med enkel formgivning og skandinavisk design. Dit barn kan have en helt anden mening om indretningen af børneværelset, og det er værd at lytte til. Du kan beslutte dig for at tilføje skuffer til BLANKA køjesengen og opfylde dit barns drøm. Vi sørger for, at resultatet bliver fantastisk.

Overnatning? Uventede gæster? Med kashmir køjeseng BLANKA fra Lano Meble finder du altid ekstra plads til de mindste gæster
Under BLANKA trepersoners køjesengen kan der være udtræksskuffer, hvis du vælger denne variant. Deres store indre kan rumme mange ting, der roder børneværelset, f.eks. legetøj, der ikke er blevet brugt i lang tid, eller tæpper, som du kun bruger om vinteren. Den ekstra udtræksmadras nederst vil være en uvurderlig hjælp, når dit barn inviterer venner til en stor overnatning - den vil sikre gæsterne komfort uden behov for ekstra oppustelige madrasser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer din endelige beslutning, skal du gøre dig bekendt med alle BLANKAs mål, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | BLANKA |
| Antal personer | 3 |
| Farve | kashmir |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 82 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 190 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | cashmere |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12190, 10444, 10763, 10487, 10404 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
