BLANKA 90x180 kashmir køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske BLANKA:
- elsker naturlighed Fremstillet af fyrretræ.
- kan lide forandring Kan opdeles i to separate senge.
- er funktionel Indeholder en tredje udtræksseng.
- sikkerhed er dens mellemnavn Belagt med børnesikre lakker.
- har stor styrke Hver seng kan bære 100 kg.
- tilpasser sig dig Har en universal monterbar stige til venstre/højre.
Opdag sengen BLANKA
Opdag sengen BLANKA
At sove i sin egen seng og flytte ud af forældrenes soveværelse bliver mindre stressende, hvis der venter en charmerende BLANKA køjeseng i børneværelset. En solid, trækonstruktion sikrer sikkerheden, mens de smukke farver sørger for, at et smil aldrig forsvinder fra barnets ansigt, når det falder i søvn. BLANKA er en køjeseng, hvor selv en to- eller treårig kan sove trygt alene. Det kan derfor være det første klassiske møbel efter en tremmeseng eller at have sovet sammen med forældrene. Er du bekymret for sikkerheden for en så lille en, der tilbringer hele natten i et andet rum end dig? Ikke nødvendigt! Høje sengeheste forhindrer effektivt utilsigtet fald fra madrassen, og brede trin på stigen er stabile og støtter en stor del af foden.
Et moderne kashmirt BLANKA køjeseng vil blive længe på dine børns værelse
Minimalistisk, skandinavisk design er for nylig blevet trendy. Dit barn kan have en helt anden mening om indretningen af børneværelset, og det er værd at lytte til dem. Du kan beslutte at inkludere skuffer i BLANKA køjesengen og opfylde dit barns drøm. Vi sørger for, at de bliver glade for resultatet.

Tilpas kashmir køjeseng BLANKA til dine små børns behov
Under BLANKA's trepersoners køjeseng kan der være udtræksskuffer, hvis du beslutter dig for den mulighed. Deres rummelige indre kan indeholde mange ting, der roder i børneværelset, f.eks. legetøj, der ikke har været brugt i lang tid, eller tæpper, som kun tages frem om vinteren. Den ekstra, udtrækkelige madras nederst bliver en uvurderlig hjælp, når barnet inviterer venner til en overnatning – det sikrer gæsterne komfort uden at skulle tage ekstra luftmadrasser frem.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, så gør dig bekendt med alle BLANKA's mål, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | BLANKA |
| Antal personer | 3 |
| Farve | kashmir |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 79 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 170 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x180 |
| Sengefarve | Kashmir |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12188, 10442, 10761, 10485, 10402 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12189, 10780, 10422, 10465, 13132, 13108, 10545, 10578, 13120 |
