BLANKA 80x200 kashmir køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske BLANKA:
- elsker naturlighed Den er lavet af fyrretræ.
- kan lide forandringer Du kan adskille den til to separate senge.
- er funktionel Den gemmer på en tredje, udtrækkelig soveplads.
- sikkerhed er hendes mellemnavn Den er dækket med lakker, der er sikre for dine børn.
- har en stor styrke Hver soveplads kan bære 100 kg.
- tilpasset til dig Den har en universelt monterbar stige L/P.
Opdag sengen BLANKA
Opdag sengen BLANKA
Se, hvordan den kashmire køjeseng BLANKA 80x200 passer perfekt ind i indretningen af børneværelset
At sove i sin egen seng og flytte ud af forældrenes soveværelse vil blive mindre stressende, hvis der venter en sød BLANKA køjeseng i børneværelset. Den solide trækonstruktion sikrer sikkerhed, og de smukke farver sørger for, at smilet ikke forsvinder fra barnets ansigt, når de falder i søvn. BLANKA er en køjeseng, hvor selv en to- eller treårig kan sove trygt alene. Den kan derfor være det første klassiske møbel efter babysengen eller det at sove med forældrene. Bekymrer du dig om sikkerheden for en lille én, der tilbringer hele natten i et andet rum end dig? Ingen grund til bekymring! Høje sengeheste forhindrer effektivt utilsigtede fald fra madrassen, og brede trappetrin er stabile og støtter en stor del af foden.
Lyt til dine børns behov og design sammen en kashmir BLANKA køjeseng hos Lano Meble
Det er for nylig blevet moderne med minimalistisk skandinavisk design. Dit barn kan have en helt anden mening om indretningen af børneværelset, og det er værd at lytte til dem. Du kan beslutte, om BLANKA køjesengen skal have skuffer, og opfylde dit barns drøm. Vi vil sørge for, at resultatet bliver en stor succes.

Dine børn vil elske deres værelse på ny med kashmir køjeseng BLANKA fra Lano Meble
Under BLANKA tredobbelt køjeseng kan der være udtræksskuffer, hvis du vælger denne variant. Deres rumlige indre kan rumme mange ting, der roder i børneværelset, såsom længe ubrugte legetøj eller tæpper, du kun bruger om vinteren. En ekstra udtræksmadras nederst vil være en uvurderlig hjælp, når dit barn inviterer venner til en stor overnatning – det vil give gæsterne komfort uden behov for ekstra oppustelige madrasser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med hver dimension af BLANKA, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | BLANKA |
| Antal personer | 3 |
| Farve | kashmir |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 82 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 190 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x200 |
| Sengefarve | Kashmir |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12185, 10439, 10756, 10482, 10399 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12186, 10777, 10419, 10462, 13131, 13107, 10542, 10575, 13119 |
