AMELKA 80x180 oliven udtrækbar dobbeltseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at elske AMELKA:
- er overraskende Multifunktionel med en ekstra madras.
- venlig mod andre Muliggør overnatning for to personer.
- test er ikke et problem Har alle nødvendige certificeringer.
- giver en følelse af sikkerhed Har ekstra rælinger for at forhindre barnet i at falde ud af sengen.
- det er mere behageligt i par Køb den perfekte madras.
- er for jer Tjek ekstra muligheder for levering.
Opdag sengen AMELKA
Opdag sengen AMELKA
Et lavt olivengrønt dobbeltseng med udtræk AMELKA 80x180 vil være perfekt i dine børns værelse
Hvis dit barn elsker at invitere fætre eller venner til en stor overnatning, vil du helt sikkert have brug for ekstra soveplads på deres værelse. Med børnesengen AMELKA bliver det endnu sjovere! Her er alt, hvad du behøver at vide om denne multifunktionelle børneseng. Den første idé til at bruge AMELKA's dobbeltseng har vi allerede givet dig: en behagelig overnatning for dit barns gæster. Denne løsning er også værd at overveje, hvis du indretter et børneværelse til to børn, og den begrænsede plads gør det umuligt at placere et andet, separat møbel. Det er blot nødvendigt at bruge en komfortabel madras på hver platform, så vil alle sove godt, og det til daglig brug, ikke kun ved særlige lejligheder.
olivengrøn AMELKA børneseng med barrierer og skuffer er det perfekte sæt
Selvom der er et klædeskab eller en separat garderobe i børneværelset, vil du helt sikkert ikke sige nej til ekstra opbevaringsplads – især i et værelse med begrænset plads. Denne todelte børneseng har to udtræksskuffer. Hvad kan du gemme i dem? Ting, du vil have lige ved hånden – for eksempel ekstra puder eller et varmt tæppe til at dække dit barn med på en kold nat. Designet af AMELKA-sengen imponerer dog ikke kun med den udtrækkelige nederste platform, hvor et andet barn kan sove. Konstruktionen er også designet med henblik på maksimal sikkerhed for barnet. Hovedsengen er omgivet af en høj barriere, så dit barn helt sikkert ikke ruller ned på den, der sover nedenunder. Begge soveplaner er placeret så lavt, at et eventuelt fald til gulvet ikke vil være smertefuldt – hvis du beslutter dig for at fjerne sidebøjlerne til det ældre barn.

Giv dine børn det bedste med det olivengrøne børneseng AMELKA 80x180
Kun en korrekt matchet duo – børneseng og madras – vil skabe optimale forhold for effektiv hvile i børneværelset. Heldigvis kan du finde alt, hvad du har brug for, ét sted: i vores butik Lano Meble. Udforsk vores udvalg af børnemøbler og overvej de ekstra muligheder, der tilbydes i forbindelse med transporten. Vi er overbeviste om, at både børn og deres forældre vil være tilfredse med at handle hos os!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer den endelige beslutning, skal du gøre dig bekendt med alle dimensionerne af AMELKA, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | AMELKA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | oliven |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 75 cm |
| Vægt | 44 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 170 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Oliven |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12182, 10436, 10753, 10479, 10396 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
