AMELKA 80x160 kashmir udtrækbar dobbeltseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at elske AMELKA:
- er overraskende Multifunktionel med en ekstra madras.
- venlig mod andre Muliggør overnatning for to personer.
- test er ikke et problem Har alle nødvendige certificeringer.
- giver en følelse af sikkerhed Har ekstra rælinger for at forhindre barnet i at falde ud af sengen.
- det er mere behageligt i par Køb den perfekte madras.
- er for jer Tjek ekstra muligheder i forbindelse med transport.
Opdag sengen AMELKA
Opdag sengen AMELKA
Vælg en kashmir børneseng AMELKA 80x160 og arranger en overnatning i dit barns værelse
Hvis dit barn elsker at invitere fætre eller venner til en stor overnatning, vil du helt sikkert have brug for ekstra soveplads på deres værelse. Med børnesengen AMELKA vil det være endnu sjovere! Her er alt, hvad du behøver at vide om denne multifunktionelle børneseng. Den første idé til at bruge den to-personers børneseng AMELKA har vi allerede foreslået: en behagelig overnatning for dit barns gæster. Denne løsning er også værd at overveje, hvis du indretter børneværelse til to børn, og den lille plads forhindrer placeringen af et andet separat møbel. Det er kun nødvendigt at bruge en behagelig madras på hver platform, så alle sover godt, ikke kun til specielle lejligheder, men også til daglig brug.
Hvad vil du gemme i de ekstra skuffer under den kashmire AMELKA børneseng?
Selvom der er et skab eller en separat garderobe i børneværelset, vil du helt sikkert ikke sige nej til ekstra opbevaringsplads – især i et rum med begrænset plads. Denne to-personers børneseng har to udtræksskuffer. Hvad vil du gemme i dem? Ting, du vil have lige ved hånden – f.eks. ekstra puder eller et varmt tæppe til at dække dit barn med på en kold nat. Designet af sengen AMELKA imponerer dog ikke kun med den udtrækkelige underplatform, hvor et andet barn kan sove. Konstruktionen er også planlagt med maksimal børnesikkerhed i tankerne. Hovedsengen er omgivet af en høj barriere, som sikrer, at dit barn ikke ruller ned på personen, der sover nedenunder. Begge sovepladser er placeret så lavt, at et eventuelt fald til gulvet ikke vil være smertefuldt – hvis du beslutter dig for at fjerne sidebjælkerne til det ældre barn.

Ikke kun det kashmire børneseng AMELKA 80x160 – hvad mere kan du købe i Lano Meble butikken?
Kun en korrekt valgt duo - łóżko dziecięce i materac - vil skabe optimale betingelser for effektiv hvile i pokoju dziecięcym. Heldigvis finder du alt, hvad du har brug for, ét sted: i vores butik Lano Meble. Udforsk vores udvalg af mebli dziecięcych og overvej yderligere muligheder i forbindelse med transport. Vi er overbeviste om, at både de yngste og deres forældre vil være tilfredse med deres køb hos os!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer den endelige beslutning, skal du gøre dig bekendt med alle AMELKAs mål, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | AMELKA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | kashmir |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x160 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 168 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 75 cm |
| Vægt | 40 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 160 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 150 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x160 |
| Sengefarve | Kashmir |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12180, 10434, 10751, 10477, 10394 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12181, 10772, 3753, 10457, 15388, 15404, 10537, 10570, 15399 |
