STAR 80x180 kashmir montessori enkeltseng for børn Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i STAR:
- er sikkertBeskytter mod fald, sikrer rolig søvn.
- understøtter selvstændighedLærer barnet uafhængighed.
- let at rengøreBarnet kan selv rede sengen.
- sikrer komfortStor soveflade, frie bevægelser.
- er universeltPasser til forskellige interiører, vokser med barnet.
- udmærker sig ved designModerne look med runde ben og tremmer.
Opdag sengen STAR
Opdag sengen STAR
Børneseng på gulvet STAR fra LANO
En floor bed-seng fremmer selvstændighed, er sikker og giver barnet mulighed for fri – og dermed den bedste! – leg. Denne model lærer barnet uafhængighed: barnet bestemmer selv, hvornår det vil gå i seng og hvornår det vil bruge resten af værelset. Den enkle, men gennemtænkte konstruktion minimerer risikoen for fald, og den minimalistiske form gør, at den lave børneseng passer ind i mange forskellige indretninger. Samtidig er den unik. Bemærk de runde ben, som får STAR-sengen til at skille sig ud fra andre møbler af samme type. Og det er ikke alt. Hvis du ønsker det, kan du tilføje dekorative kugler – det er super nemt, du skal bare skrue dem på for at skabe en original seng til en dreng eller pige.
STAR: Den første selvstændige seng fra LANO
Montessori-sengen, som modellen STAR, er ideel som det første selvstændige barneseng. Hvorfor? Fordi den er praktisk og venlig over for det lille barn. Vælg denne løsning, hvis du prioriterer:
- Barnets sikkerhed – sengen har ikke høje sengekanter, men tilpassede fyretræs tremmer, som giver rolig søvn, selv når barnet vender og drejer sig om natten.
- Støtte til selvstændighed – seng med kant giver barnet en følelse af kontrol og motiverer til at handle på egen hånd.
- Åben konstruktion – sengen er lavt placeret og delvist åben. En kombination af sikkerhed og selvstændighed.
- Nem rengøring – barnet kan selv rede sengen. Endnu et skridt mod ansvarlighed.
- Komfort – STAR-sengen giver rigeligt med plads til at strække sig og vende sig i søvnen.
- Alsidighed – det enkle design gør STAR passende til både piger og drenge.
- En seng der vokser med barnet – en seng til en 2-årig eller 4-årig? Det spiller ingen rolle. STAR-modellen holder længe.

Fyrretræs seng med tremmer – designmodellen STAR fra LANO
Tremmekanten er et kendetegn for STAR-sengen. Den giver sikkerhed for barnet og tilføjer et stilfuldt look. Moderne trætremmer adskiller sig fra mængden: se bare deres afrundede form! Takket være den passer børnesengen i fyrretræ perfekt ind i moderne hjem. Du kan også tilføje dekorative kugler på benene – nemme at montere. Overvej også disse egenskaber:
- Farvevalg – neutral hvid, moderne kashmir og olivengrøn. Bare nogle af mulighederne.
- Pålidelige materialer – fyrretræ gør sengen stærk og holdbar, og designet er tidløst.
- Elegant udseende – enkel form og let afrundede ben. En sikker måde at få en stilfuld børneseng på.
Den solidte børneseng STAR er et møbel, som både dit barn og du vil sætte pris på. Barnet vil elske den enkle og legende form, og du vil værdsætte sikkerhedsløsninger som trætremmerne. Sammen vil I være begejstrede for sengens originale udseende.
Hej, lær mig bedre at kende!
Før det endelige valg, se hver dimension af STAR, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på senge kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerens eller en anden enheds skærm. De præsenterede billeder er illustrative.
Tekniske specifikationer
| Type | legeplads |
| Model | STAR |
| Antal personer | 1 |
| Farve | kashmir |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 |
| Seng bredde | 87 |
| Bedhøjde | 58 cm |
| Vægt | ikke relevant |
| Gelænder | ikke relevant |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i en pakke |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Kashmir |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
