LUNA 90x200 Hvid køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske LUNA:
- 2-i-1 løsning Kan deles i 2 separate senge
- fokus på sikkerhed Sengeheste skaber et trygt sted at sove
- den er charmerende Fortryller med sine tremmer
- komfortabel til søskende Giver barnet sit eget individuelle område
- vokser med barnet Passer til barnets alder og behov
- pladsbesparende Ideel til søskendeværelset
Klassiker, der begejstrer — mød børnesengen LUNA 90x200 i hvid fra Lano Meble
Hvis du som forælder overvejer, hvilken seng du skal vælge, så den er behagelig, sikker og ikke optager al pladsen, samtidig med at den er ideel til søskende? Dette er et spørgsmål, som mange forældre ligger søvnløse over – men bare rolig, du er kommet til det rette sted. Vores nye LUNA-model er et ægte hit blandt køjesenge til børn. Den løser ikke kun problemet med pladsmangel, men skaber også harmoni på børneværelset. Det er mere end bare en almindelig søskendeseng – det er centrum for hjemmets eventyr, en base for leg og en sikker havn til søvnen. Det er ikke uden grund, at LUNA køjesengen er blevet en bestseller blandt forældre, der værdsætter kvalitet og funktionalitet. Den er fremstillet af solidt fyrretræ, hvilket sikrer holdbarhed i årevis, mens den gennemtænkte konstruktion garanterer en komfortabel søvn uden kompromiser. Og det bedste af det hele – slut med rod. Dette er et møbel, der kombinerer æstetik, praktisk anvendelse og komfort i ét. Vil du vide mere? Bliv hos os og opdag, hvorfor LUNA køjesengen er mere end blot et sted at hvile sig.
To soveetager og opbevaringsmuligheder. Oplev alle fordelene ved LUNA 90x200 søskendesengen i hvid
Den multifunktionelle søskendeseng fra Lano Meble er et must-have i et velindrettet børneværelse. Den har to soveetager, så hver af dine små opdagelsesrejsende kan finde deres eget sted. Desuden garanterer de gennemtænkte sengeheste med tremmer barnets sikkerhed under søvnen. Men det er ikke alt, vi har skabt med børnesengen LUNA fra Lano Meble. Du kan nemt få plads til sengetøj eller dine elskede ungers legetøj. Giv dine små en sund og rolig søvn. Udstyr deres soveværelse med den bedste køjesengsmodel til søskende, LUNA, hvor de kan hvile sig, udleve deres drømme og udvikle deres forhold som søskende.

Vi prioriterer holdbarhed og sikkerhed højest. LUNA i hvid fra LANO Meble
Udvikling, rolig og sund søvn samt sikkerhed — er det vigtige faktorer for dig, når du vælger søskendeseng? Det er ikke så mærkeligt. Ethvert barn fortjener det allerbedste. Som en omsorgsfuld forælder passer du sikkert på dem hver eneste dag. Du ønsker, at den køjeseng, du vælger til dem, opfylder de højeste krav. Da vi skabte møbler til børn, fokuserede vi primært på, at de materialer, som LANO køjesenge fremstilles af, skal være holdbare og sikre for dine børn. Derfor har vi valgt fyrretræ. Det er meget slidstærkt, selv med livlige børn. Derudover er hjørnerne på køjesengen til to søskende afrundede for at forebygge eventuelle skader. Hver detalje ved LUNA søskendesengen er gennemført. Giv dine børn et tidløst møbel, der vil støtte dem i deres hvile og samtidig være en fantastisk legekammerat. LUNA køjesengen venter lige på dig.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før det endelige valg, bør du gøre dig bekendt med alle målene på LUNA, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Se LUNA køjesengens funktionalitet
Se LUNA køjesengens funktionalitet
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på din computerskærm eller en anden enhed. De viste billeder er vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | LUNA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | hvid |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 106 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 130 cm |
| Vægt | 60 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | PN-EN 747-1 +A1:2015-08PN-EN, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_LUNA |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Hvid |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
