MONKEY 80x160 Askegrå børneseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at du vil elske MONKEY:
- alle vil elske det Det vil glæde ethvert barn og skabe en charmerende atmosfære i børneværelset.
- det tager sig af detaljerne Det er omhyggeligt konstrueret og lavet af materialer af højeste kvalitet.
- det er solidt Det er lavet af robuste fyrretræsplanker.
- snavs er ikke noget problem Det har antistatiske egenskaber og er beskyttet med neutrale lakker.
- alle vil have det Med sin enkle form og klassiske udseende passer det til forskellige stilarter.
- det er klar til alt Det kan modstå børns aktivitet og leg.
Vidunderlig form, værdsat funktionalitet – børneseng MONKEY 80x160 i husform i farven aske
Hvilket barn drømmer ikke om en seng i form af et hus? Med den kan du skabe en eventyrlig atmosfære i børneværelset, som ingen lille én kan modstå. Og det er ikke alt. Den omhyggeligt udformede og konstruerede MONKEY husseng er designet med tanke på en sund søvn og tilbyder fuld komfort. Skabt af materialer af højeste kvalitet er den yderst robust og sikrer dine børn under søvn og leg. MONKEY husseng har også en anden udtrækkelig soveplads. Det er en chance for at sikre dejlige drømme for to søskende!
Hos Lano Meble prioriterer vi sikkerhed - MONKEY børneseng 80x160 i husform i grå farve
MONKEY husseng er et møbel, der er gennemarbejdet i alle henseender. Sikkerhed er ingen undtagelse. Den specielt designede konstruktion har træbeskyttelsesbarrierer, som beskytter barnet mod at falde ud af sengen. MONKEY husseng er meget stabil, hvilket gør, at den kan modstå enhver form for leg og sjov fra dine børn. Alt dette gør det til et yderst æstetisk møbel, der våger over enhver lille barns rolige søvn.

Opbevar alt, hvad du vil i børnesengen MONKEY i askgrå – rummelige skuffer
MONKEY husseng er et tilbud, der vil begejstre alle de små. Det er et unikt møbel, der ikke kun imponerer med sit charmerende husdesign, men også med den funktionalitet og komfort, det tilbyder. MONKEY husseng har noget godt at tilbyde for alle. Lavet af solide fyrretræsplanker, som yderligere er beskyttet med helbredssikre lakker. Træet har også antistatiske egenskaber, hvilket er en fordel for allergikere. Stilen på MONKEY husseng med sin enkelte form og klassiske linjer passer ind i ethvert børneværelse. Det er værd at understrege, at MONKEY husseng ikke kun er smukt designet i en eventyrlig form, men også et yderst praktisk møbel. Den udtrækkelige del sparer en masse plads i løbet af dagen, da du blot kan skjule den udtrækkelige seng. Og det er ikke alt. MONKEY husseng har også praktiske, rummelige skuffer, som du kan bruge til opbevaring af legetøj, sengetøj, børnetøj eller hvad end du har brug for. Hvilken pladsbesparelse!

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer det endelige valg, kan du se alle mål på MONKEY, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | MONKEY |
| Antal personer | 2 |
| Farve | grå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x160 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 164 cm |
| Seng bredde | 86 cm |
| Bedhøjde | 166.5 cm |
| Vægt | 48 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 160 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 150 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_MONKEY |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x160 |
| Sengefarve | Askegrå |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12180, 10434, 10751, 10477, 10394 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12181, 10772, 3753, 10457, 15388, 15404, 10537, 10570, 15399 |
