SOFTI 80x180 Hvid Børneseng med udtræk Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til, at du vil elske SOFTI:
- er et smukt møbel Imponerer med sit charmerende udseende, der tilføjer rummet en unik atmosfære.
- optager lidt plads Hjælper med at organisere pladsen takket være rummelige skuffer.
- er naturlig Er fremstillet af naturligt fyrretræ.
- elsker nærhed Er ideel til to børn, der gerne vil være sammen.
- er funktionel Giver børnene et behageligt sted til både søvn og leg.
- er en god investering Er kendetegnet ved holdbarhed og lang levetid.
Opdag sengen SOFTI
Opdag sengen SOFTI
Ikke kun smukt design – lær mere om det hvide børneseng SOFTI 80x180
SOFTI børnesengen er et møbel skabt til at overraske. Ved første øjekast bemærker man, at den er utrolig charmerende. Rammens konstruktion er gennemtænkt og tilbyder alt det bedste – først og fremmest en komfortabel og sikker søvn. De anvendte løsninger hjælper også med at spare plads i børneværelset, hvilket er særligt vigtigt i mindre rum. Den anden udtrækkelige soveplads og de rummelige skuffer er detaljer, der fuldender dette vidunderlige helhedsbillede, som nu er inden for rækkevidde.
Hvid SOFTI børneseng – overbevis dig selv, hvor praktisk den er
SOFTI børnesengen er den ideelle løsning til to små børn, der altid vil være sammen. Dette er blot en af fordelene ved dette smukke møbel. Andre fordele inkluderer en enkel, men betagende konstruktion, der giver ethvert børneværelse et eventyrligt udseende. Komfort, bekvemmelighed og langvarig holdbarhed – det er SOFTI børnesengens motto.
SOFTI børnesengen er værdsat ikke kun for sit udseende og den komfort, den tilbyder. Den har også praktiske funktioner som en udtrækkelig soveplads og rummelige skuffer, som du kan bruge til, hvad du vil. For eksempel kan du opbevare tøj eller børnenes legetøj der. Ekstra opbevaringsplads i børneværelset er altid uundværlig, ikke sandt?

Tidløs og charmerende møbel – hvid børneseng SOFTI 80x180
SOFTI børnesengen er et møbel, der dagligt vil bringe et smil frem på dit barns ansigt. Den stabile konstruktion sikrer langvarig holdbarhed. Hemmeligheden bag designet er den enkle form, som består af fyrretræ. Derudover vil du helt sikkert sætte pris på SOFTI børnesengens universelle design. Den passer ind i enhver indretning af børneværelset og enhver stil. Du behøver ikke bekymre dig om, at den ikke passer til resten af indretningen efter en renovering. Vent ikke, og benyt dig af dette fantastiske tilbud fra Lano Meble allerede nu. Hos Lano Meble sørger vi for, at vores produkter ikke kun imponerer med deres udseende, komfort og funktionalitet, men også med deres sikkerhed. Derfor er SOFTI børnesengen lavet af fyrretræ af høj kvalitet og dækket med en sundhedssikker lak. Træet er antistatisk og tiltrækker ikke støv. Kanterne på sengen og alle kritiske dele er afrundede, hvilket eliminerer risikoen for skrammer. Prikken over i'et er de beskyttende gelændere, der forhindrer barnet i at komme ud eller falde ud af sengen under søvnen.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle SOFTI's dimensioner, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | SOFTI |
| Antal personer | 2 |
| Farve | hvid |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 184 cm |
| Seng bredde | 86 cm |
| Bedhøjde | 70 cm |
| Vægt | 45 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 170 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_SOFTI |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Hvid |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12182, 10436, 10753, 10479, 10396 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
