DANIEL 80x180 Hvid dobbelt Børneseng med udtræk Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske DANIEL:
- passer på barnets sikkerhed Udstyret med barrierer, der sikrer sikkerhed under søvn.
- kendetegnes ved originalitet Passer både til en drengs og en piges soveværelse.
- aspirerer til at være en stjerne Er populær på grund af sin alsidighed og funktionalitet.
- gemmer alle skatte Har skuffer, der hjælper med at holde orden i børneværelset.
- er gæstfri Ekstra soveplads giver en bekvem mulighed for gæster.
- komfort er hans mellemnavn Rammen med FLEX-birkelameller sikrer den højeste komfort under søvn.
Hvid udtrækkelig køjeseng DANIEL 80x180 fra Lano Meble – perfekt til et søskendeværelse
Køjesengen DANIEL er den ideelle løsning til et barn. Denne model giver en unik atmosfære, er fremragende fremstillet og funktionel – vi har taget hånd om de mindste detaljer. I vores dobbeltseng DANIEL kan den anden madras nemt trækkes ud. Børneværelset vil få meget ud af dette møbel. DANIEL er også en seng med skuffer – vi har brugt solide træbarrierer. Denne model ser original ud og passer perfekt både i en drengs og en piges soveværelse. Mange elementer kan yderligere konfigureres. Det er værd at nævne, at vi har fremstillet børnesengen DANIEL af solidt fyrretræ. Den har barrierer, der sikrer barnets sikkerhed. Derudover er det en seng med skuffer, hvor man kan opbevare legetøj eller blot puder, sengetøj og dyner. Vi har brugt en ramme med FLEX-birkelameller, hvilket garanterer den højeste komfort for dit barn.
Valg af madrasser til hvid dobbeltseng DANIEL 80x180 er en vigtig beslutning
Ved køb af køjesengen DANIEL giver vi mulighed for at konfigurere begge madrasser ret frit. Du kan vælge både type og størrelse. Dette gør, at du kan tilpasse sengen perfekt til dit barn. Børneværelset bliver det ideelle sted for hvile, når du vælger de rigtige madrasser. Det er værd at bemærke, at du kan vælge to forskellige typer madrasser til henholdsvis nederste og øverste køje. Dette er en dobbeltseng, der har ekstra soveplads, som kan trækkes ud fra siden af møblet.

Med skufferne i det hvide børneseng DANIEL får du ekstra plads til legetøj
Meget vigtige funktioner ved køjesengen DANIEL er de brede konfigurationsmuligheder, de træ barrierer og skufferne. Du kan tilpasse denne model perfekt til dit barn eller dine børn. Det er værd at bemærke, at børnesengen DANIEL med udtræk har alt, hvad du kunne have brug for. Du kan konfigurere tilstedeværelsen af skuffer, den øverste og nederste madras. Derfor er køjesengen DANIEL så populær.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer det endelige valg, så se på hver dimension af DANIEL, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | DANIEL |
| Antal personer | 2 |
| Farve | hvid |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 85 cm |
| Vægt | 44 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 170 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Hvid |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12182, 10436, 10753, 10479, 10396 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
