BLANKA 90x190 Fyrretræretræ køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske BLANKA:
- elsker naturen Den er fremstillet af fyrretræ.
- kan lide forandring Du kan dele den op i to separate senge.
- er funktionel Den har en tredje, udtrækkelig soveplads.
- sikkerhed er hendes mellemnavn Den er belagt med lakker, der er sikre for dine børn.
- har stor styrke Hver soveplads kan bære 100 kg.
- tilpasset til dig Den har en universelt monteret stige L/P.
Opdag sengen BLANKA
Opdag sengen BLANKA
Skab en unik atmosfære i dine børns værelse med den fyrretræ køjeseng BLANKA 90x190 fra Lano Meble
At sove i sin egen seng og flytte ud af forældrenes soveværelse vil være mindre stressende, hvis der venter en charmerende BLANKA køjeseng i børneværelset. Den solide trækonstruktion sikrer sikkerhed, og den smukke farvesammensætning sørger for, at der ikke forsvinder et smil fra barnets ansigt, når det falder i søvn. BLANKA er en køjeseng, hvor selv en to- eller treårig trygt kan sove alene. Det kan derfor være det første klassiske møbel efter barnesengen eller at sove sammen med forældrene. Er du bekymret for sikkerheden for en lille, der tilbringer hele natten i et andet rum end dig? Det behøver du ikke! De høje sengeheste forhindrer effektivt utilsigtet fald fra madrassen, og de brede trin på stigen er stabile og støtter en stor del af foden.
Tøv ikke med at tilpasse den fyrretræ BLANKA køjeseng og tilpas den til dit barns behov
På det seneste er minimalistisk skandinavisk design blevet meget populært. Dit barn kan have en helt anden mening om indretningen af børneværelset, og det er værd at lytte til dem. Du kan beslutte, om BLANKA køjesengens skuffer skal være til stede og opfylde dit barns drøm. Vi sørger for, at resultatet vil glæde dem.

Overnatning? Uventede gæster? Med fyrretræ køjeseng BLANKA fra Lano Meble finder du altid ekstra plads til de mindste gæster
Under BLANKA trepersoners køjeseng kan der være udtræksskuffer, hvis du beslutter dig for den variant. Deres rumlige indre kan rumme mange ting, der roder i børneværelset, f.eks. længe ubrugte legetøj eller tæpper, som du kun tager frem om vinteren. En ekstra udtræksmadras i bunden vil være en uvurderlig hjælp, når dit barn inviterer venner til en stor overnatning – det giver gæsterne komfort uden behov for ekstra luftmadrasser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver af BLANKAs dimensioner, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | BLANKA |
| Antal personer | 3 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 82 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 180 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12189, 10443, 10762, 10486, 10403 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
