POLA 90x200 Fyrretræretræ køjeseng Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at du vil elske POLI:
- den er sikker Designet med fokus på sikkerheden for de yngste børn.
- den er til de mindste Den nederste lamelbund og madras er tæt på gulvet.
- den værdsætter individualitet Giver hvert barn mulighed for at have sin egen soveplads.
- tilpasset dig Den har en universel stige, der kan monteres på både højre og venstre side.
- den er anderledes Skiller sig ud med sit charmerende husdesign.
- den elsker magi Skaber en magisk atmosfære i barnets værelse.
Dit barns drømme opfyldt – fyrretræ køjeseng-hus POLA 90x200
Dit barns nærmeste omgivelser bør være sikre, fremme deres udvikling og give dem frihed til at udforske verden. POLA køjeseng i husdesign opfylder alle disse krav. Den skiller sig ud med sit charmerende husdesign, har de nødvendige sikkerhedsforanstaltninger, er fremstillet af naturligt fyrretræ og behandlet med certificeret lak. POLA køjeseng i husdesign er perfekt til søskende, hvor hvert barn ønsker sin egen soveplads. En af vores prioriteter hos Lano Meble er børns sikkerhed. POLA køjeseng i husdesign er ideel som den første seng lige efter en typisk tremmeseng. Den nederste lamelbund og madras er placeret meget lavt, i direkte kontakt med gulvet, hvilket gør det nemt for det lille barn at kravle ind og ud og beskytter mod uheldige fald. Ældre børn, selv de mest aktive, vil finde deres sikre plads øverst, hvor POLA børneseng i husdesign er sikret med en træsikkerhedsbarriere.
Fyrretræ POLA køjeseng i husform - vælg individuelle parametre og tilbehør
Vær med til at skabe den perfekte POLA køjeseng til dine børn. Hos Lano Meble kan hver seng have en forskellig madras – med forskelligt fyld, højde og fasthed. Valget af den rette madras til POLA køjeseng i husdesign vil sikre dine børn en sund søvn og dermed en sikker udvikling. Dine børn er forskellige og har brug for en individuel tilgang til deres søvnbehov. En komfortabel madras spiller en afgørende rolle i enhver seng. Det er afgørende for komforten, velværet og endda sundheden under søvnen. Sammen med POLA køjeseng i husdesign kan du vælge to madrasser. Du bestemmer, om det skal være en skummadras, med kokos, memory-skum eller høj-elastisk skum, og om højden skal være 8 cm, 11 cm eller 13 cm. Børn anbefales en fast eller medium-fast madras, som giver korrekt støtte til rygsøjlen og ikke deformeres under både lettere og tungere vægt.

Ikke kun et træhus – det fyrretræ køjeseng POLA
Hyggeligt, med en varm atmosfære, imponerende og eventyrligt – sådan kan du indrette dit barns værelse med POLA køjeseng i form af et hus, der fører dit barn ind i en magisk verden. Sengen har en enkel, minimalistisk konstruktion og passer perfekt til værelser indrettet med dyre- og skovmotiver, med indianske og botaniske elementer, der er meget populære i moderne børneværelser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer det endelige valg, kan du se alle mål på POLA, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | POLA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 192,6 cm |
| Vægt | 51 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_POLA |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
