AXEL 90x180 Askegrå køjeseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske AXEL:
- er praktisk Praktisk køjeseng, der hjælper med at holde orden på værelset.
- originalt udseende Et unikt design, der skiller sig ud.
- er holdbar Lavet af fyrretræ.
- tilpasset til dig Har en universelt monterbar stige L/P.
- stimulerer fantasien Man kan skabe den seng, som vores barn ønsker.
- er komfortabel Med en passende madras giver den mulighed for en behagelig søvn.
Børneglæde garanteret med vores køjeseng AXEL 90x180
Doskonale wiemy, że dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. Właśnie dlatego zapewniamy najwyższą jakość naszych produktów. Łóżko dla rodzeństwa AXEL zostało wykonane z drewna sosnowego. Materiał ten jest nie tylko ekologiczny i trwały, ale też całkowicie bezpieczny dla najmłodszych, w tym również dla małych alergików.

Lano Meble har skabt en AXEL køjeseng med opmærksomhed på hver detalje
Vi ved udmærket, at børns sikkerhed er det vigtigste for enhver forælder. Derfor sikrer vi den højeste kvalitet af vores produkter. AXEL køjeseng til søskende er lavet af fyrretræ. Dette materiale er ikke kun økologisk og holdbart, men også fuldstændig sikkert for de mindste, herunder også for små allergikere.

Hvorfor vælge køjesengen AXEL 90x180 fra Lano Meble? Find svaret her
For en rolig søvn for dit barn er det ikke kun sengen, der tæller, men også sovemadrassen. Hos Lano Møbler kan du bestille en model, der passer til sengens størrelse. Vi giver dig et bredt udvalg, fordi du bedst ved, hvilken hårdhedsgrad og fyldtype der vil være bedst for dine børn. Husk, at når du køber AXEL køjeseng, kan du vælge to forskellige madrasser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, så se på alle AXELs dimensioner, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | AXEL |
| Antal personer | 2 |
| Farve | grå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 192,7 cm |
| Vægt | 57 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_AXEL |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x180 |
| Sengefarve | Askegrå |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12189, 10780, 10422, 10465, 13132, 13108, 10545, 10578, 13120 |
