ADAŚ 80x190 Blå køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at elske ADAŚ:
- det er funktionelt Tilpasset brugerens behov.
- sikrer en rolig og komfortabel søvn Madras tilpasset behovene.
- lavet 100% af fyrretræ Sikrer stabilitet og holdbarhed.
- allergivenligt Har antistatiske egenskaber.
- har en skattekiste Praktiske skuffer under sengen.
- tilpasset dig Har en universelt monterbar stige L/R.
Elsker du klassiske indretninger? Kompletter den med en blå køjeseng ADAŚ 80x190 fra Lano Meble
Køjesengen ADAŚ er enhver barns drøm. Ikke alene ser den fantastisk ud, men den er også et funktionelt møbel. Først og fremmest sikrer den en rolig og komfortabel søvn. Med mulighed for personalisering kan du tilpasse den perfekt til børneværelsets karakter og størrelse. Lær køjesengen ADAŚ bedre at kende og find ud af, hvorfor dit barn skal have den. Børn er altid i bevægelse, og hvis du har to små, ved du præcis, hvad det betyder. For at sikre deres sikkerhed og komfort er det vigtigt at vælge møbler, der opfylder disse krav. Køjesengen ADAŚ sammen med en komfortabel madras, tilpasset børnenes behov og alder, vil sikre, at de sover trygt hele natten og vågner op fyldt med positiv energi.
Blå køjeseng ADAŚ er en garanti for dine børns sundhed og sikkerhed
Den perfekte løsning til disse krav er køjesengen ADAŚ. Den er lavet af 100% fyrretræ, som har sikre rækværk og en komfortabel stige. Køjesengen ADAŚ kan modstå tidens tand. Træet er også et fremragende materiale for allergikere, da det har antistatiske egenskaber (tiltrækker ikke støv). Træbrædderne, der bruges til at lave denne seng, er behagelige at røre ved for små hænder. De skaber en hyggelig og beroligende atmosfære, hvor ethvert barn vil føle sig godt tilpas. Træelementerne er malet med sundhedssikre malinger. Køjesengen ADAŚ med skuffer garanterer ikke kun en komfortabel og rolig søvn, men også æstetiske kvaliteter. Praktiske skuffer under sengen kan bruges til at opbevare skatte, tekstiler og andre småting. Derudover er der praktiske træbarrierer, som beskytter barnet mod at falde ud og giver forældrene ro i sindet. Træstigen er ergonomisk designet og giver let adgang til den øverste køje.

Personliggør det blå køjeseng ADAŚ og bestil allerede i dag! Dine børns soveværelse vil blive et magisk sted
Det, der adskiller køjesengen ADAŚ fra Lano Meble fra andre, er muligheden for individuel tilpasning. Du kan konfigurere denne møbel som du ønsker, slippe fantasien løs eller tilpasse den perfekt til børneværelsets karakter. Du kan selv bestemme, om sengen skal være venstre- eller højreorienteret. Køjesengen ADAŚ er en møbel, der vil vinde dit barns hjerte og passe perfekt til børneværelset.
Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, kan du gøre dig bekendt med alle ADAS dimensioner, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | ADAŚ |
| Antal personer | 2 |
| Farve | blå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 65 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_ADAS |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x190 |
| Sengefarve | Blå |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Skuffer | 13305 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12185, 10776, 10418, 10461, 13130, 13106, 10541, 10574, 13118 |
Sikkerhed
Få 100 kr rabat på dine køb
