AXEL 80x170 Blå køjeseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil forelske dig i AXEL:
- den er praktisk En praktisk køjeseng, der hjælper med at organisere værelset.
- den ser original ud Et anderledes udseende end alle andre senge.
- den er holdbar Fremstillet af fyrretræ.
- tilpasset til dig Den har en universelt monterbar stige L/P.
- stimulerer fantasien Du kan skabe den seng, dit barn ville ønske.
- den er komfortabel Med den rette madras tilbyder den komfortabel søvn.
Lano Meble har skabt en unik blå køjeseng AXEL 80x170, som dine børn vil elske
Forbereder du dig på at indrette et børneværelse, hvor søskende skal bo sammen? Køjesengen AXEL er et fremragende valg. Hos Lano Møbler elsker vi at opfylde børns drømme, og ethvert barn, der deler soveværelse med en bror eller søster, drømmer i hemmelighed om en unik seng, der bliver deres base og tilflugtssted. AXEL, altså en køjeseng i husstil, passer ind i ethvert interiør og sparer plads.
Oplev blå AXEL køjeseng og giv dine børn solid møbel til deres værelse
Vi ved udmærket, at det vigtigste for enhver forælder er børns sikkerhed. Derfor sikrer vi den højeste kvalitet af vores produkter. Køjesengen AXEL er lavet af fyrretræ. Dette materiale er ikke kun miljøvenligt og holdbart, men også fuldstændig sikkert for de mindste, herunder også for små allergikere.

Oplev hemmeligheden bag den blå køjeseng AXEL 80x170 og vælg den bedste madras til dine børn
For dit barns rolige søvn er det ikke kun selve sengen, der er vigtig, men også madrassen. Hos Lano Møbler kan du bestille en model, der passer til sengens størrelse. Vi tilbyder dig et bredt udvalg, da du bedst ved, hvilken fasthed og type fyld der vil være bedst for dine børn. Husk, at når du køber køjesengen AXEL, kan du vælge to forskellige madrasser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle AXEL's dimensioner, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | AXEL |
| Antal personer | 2 |
| Farve | blå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x170 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 178 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 192,7 cm |
| Vægt | 52 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 170 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_AXEL |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x170 |
| Sengefarve | Blå |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12182, 10773, 10416, 10458, 15389, 15405, 10538, 10571, 15400 |
