MORIS 90x200 Fyrretræretræ Montessori gulvseng for børn Husseng Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til at du vil elske MORIS:
- sikrer sikkerhed Det er lavet af sikre materialer.
- giver nem adgang Takket være den lave platform.
- understøtter læring af selvstændig søvn Dit barn vil elske at sove i en så smuk husseng.
- er nem at holde ren Der er ikke meget plads under sengen, der skal rengøres.
- tilføjer karakter til ethvert rum Takket være det smukke design.
- er perfekt til både drenge og piger Farvepersonalisering gør det muligt at tilpasse sengen perfekt.
Opdag sengen MORIS
Opdag sengen MORIS
Fyrretræs husseng MORIS 90x200, direkte fra børnenes verden
Hussengen MORIS er det perfekte sovested for børnehavebørn og lidt ældre børn. Den bringer en beroligende og hyggelig atmosfære ind i rummet, samtidig med at den sikrer komfort og sikkerhed. Dens moderne, stilfulde og minimalistiske design passer ind i ethvert rum. Denne børneseng skaber en fantastisk stemning i dit barns værelse. Forestil dig, hvordan dit barn blomstrer i den magiske verden af sin egen lille husseng. Vores MORIS husseng, fyldt med charme og fantasi, bliver ikke kun et sted at sove, men også et rum til leg. Skab en uforglemmelig plads, hvor hver dag begynder med magiske eventyr. Dette er et sted, hvor barnets fantasi blomstrer og skaber vidunderlige minder for livet.
Opdag fyrretræshussengen MORIS
Hos Lano Møbler skaber vi trends og udvikler nye sengemodeller for at imødekomme dine behov endnu bedre. Sådan blev hussengen MORIS til – den er yderst subtil, let og giver mulighed for at indrette rummet efter dine præferencer. Du kan bruge elementer af dens konstruktion til for eksempel at hænge sikre lyskæder op og skabe en endnu smukkere stemning i dit barns værelse.

MORIS – den perfekte husseng til børnehavebarnet
Børnesengen MORIS:
- er en lav børneseng lavet af fyrretræ;
- uden sikkerhedsbarrierer – den perfekte seng til børnehavebørn;
- giver mulighed for at vælge mellem mange farver – hvilket gør den til både den ideelle seng til piger og hussengen til drenge;
- fås i 3 størrelser;
- giver mulighed for at vælge den rette madras afhængig af barnets alder, vægt og behov;
- er lavet af solide materialer – fyrretræ, der sikrer sikkerhed, komfort og holdbarhed. Alle maling- og laktyper, der dækker sengens elementer, er sikre og certificerede.
Børnesengen MORIS skaber et unikt rum for dit barn, hvor det vil føle sig godt tilpas, trygt og sikkert. Skab et sted, hvor dit barn vil elske at sove.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, kan du tjekke alle MORIS' mål, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | MORIS |
| Antal personer | 1 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 |
| Seng bredde | 97 |
| Bedhøjde | 184 cm |
| Vægt | ikke relevant |
| Gelænder | ikke relevant |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i en pakke |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_MORIS |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
