ARON 90x190 Fyrretræretræ Juniorseng Husseng Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske ARON:
- er universel Może być dla chłopczyka i dziewczynki.
- bevarer sit udseende Jedyny w swoim rodzaju wygląd.
- er sikker Otoczony drewnianymi barierkami.
- praktisk og enkel Łatwy samodzielny montaż.
- elsker naturlighed Wykonany z naturalnych i ekologicznych surowców.
- er omsorgsfuld Jego szuflady mają gumowe kółeczka.
Fyrretræ børneseng i husform ARON 90x190 – arranger dit barns værelse i bedste stil
ARON børneseng i hytteform fra Lano Meble er enhver barns drøm, der går i opfyldelse. Det er et møbel designet i en form, der vækker kreativiteten hos ethvert barn. Den gennemtænkte konstruktion, store holdbarhed og stabilitet garanterer mange års problemfri brug og smil på dit barns ansigt hver dag. Hos Lano Meble lægger vi stor vægt på ikke kun det visuelle, men også på funktionaliteten. ARON børneseng er ikke kun et behageligt møbel til at sove i, men også en mulighed for at opbevare forskellige børnetilbehør. Under sengen er der rigeligt med plads til at placere 2 rummelige skuffer. Du kan tilkøbe dem, når du konfigurerer produktet. God leg og komfortabel hvile er garanteret.
Oplev innovative konstruktionsløsninger med fyrretræ ARON seng i husform
Som allerede nævnt er ARON sengen unik på grund af sin form, og den passer derfor perfekt ind i både et pigekammer og drengeværelse. Til malingen er der anvendt økologiske farver, som er 100% sikre for barnet. Hyttesengen til børn er et møbel, som ingen lille vil kunne modstå. Vi garanterer, at intet barn vil ønske at skille sig af med den, og hver øjeblik i den vil være guld værd. ARON hytteseng er et forslag til ethvert hyggeligt børneværelse.

Børnemadras til den fyrretræ seng ARON 90x190 – komforten tæller
Sengen med et tag er ikke kun et dekorativt element. Det kan også bruges som en del af en beskyttelse. Hele sengen er lavet af solide fyrretræsplanker, der udgør en stabil ramme for madrassen. Sengens ramme er omgivet af træbarrierer, hvilket sikrer sikkerheden selv for de mest aktive børn. Konstruktionen er designet, så den ikke bevæger sig, selv under de største narrestreger. Hele sengen er utrolig nem at samle. Man kan sige, at det er barnligt nemt! Udover en behagelig og solid seng er det værd at huske at vælge en passende madras til at sove på. Det vil garantere rolig hvile og komfort under søvnen. Er du usikker på, hvordan du vælger en madras til din lille skat? Det er nemt. Se afsnittet HVORDAN VÆLGER JEG EN MADRAS eller kontakt os.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle dimensioner af ARON, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | ARON |
| Antal personer | 1 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 132,5 cm |
| Vægt | 30 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_ARON |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
