LILA 80x200 Fyrretræretræ Juniorseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil forelske dig i LILI:
- elsker miljøet Fremstillet af naturligt fyrretræ.
- Føl dig hjemme Hendes træramme har form som et tag.
- elsker at forandre sig Kan tilpasses barnets behov og præferencer.
- tager sig af sikkerheden Gelændere omkring rammen beskytter barnet mod at falde ud.
- elsker at slappe af Opmuntrer barnet til at tilbringe tid på sit værelse.
- skaber et magisk rum Hendes huskonstruktion gør det muligt at hænge ekstra dekorationer op.
Køjeseng i fyrretræ LILA 80x200 - Transport til fantasiens verden fra Lano Møbler
Hos Lano Møbler tager vi hensyn til dit barns sikkerhed og sundhed, derfor er vores børnesenge fremstillet af naturligt fyrretræ og lakeret med certificerede farver. Vi ved, at en rolig søvn er grundlaget for ethvert småbarns udvikling. I vores møbler finder du kun materialer af højeste kvalitet. Opdag, hvad børnesengen LILA i husstil har at tilbyde, og hvilke dens største fordele er. Rammen på børnesengen LILA i husstil er helt lavet af fyrretræ. Øverst er der en træramme, der i sin form minder om et tag, og nederst en birkeliste, der fungerer som madrasramme. Du har også to rummelige skuffer til rådighed, som fungerer som en praktisk opbevaringsplads til sengetøj og legetøj. Med vores børneseng LILA i husstil får du ekstra plads på børneværelset.
En madras til køjesengen i fyrretræ LILA 80x200 vil ikke blive beskadiget, selv ved hop
Hvis du vil give dit barn en sund søvn, så husk, at børnemadrassen er den vigtigste del af enhver børneseng. Efter en dag fyldt med leg og læring har dit barn brug for en behagelig, allergivenlig madras, der giver sikkerhed under søvnen. Til hussengen LILA fra Lano Møbler kan du vælge mellem skummadrasser, fjedermadrasser eller madrasser med kokoslag. Vores eksperter hjælper dig gerne med at vælge den rette model. Dit barns sikkerhed er vores højeste prioritet. De trægelændere, der er placeret omkring rammen på børnesengen LILA i husstil, beskytter dit barn mod utilsigtet fald fra madraskanten. Hvis dit barn tidligere har brugt en tremmeseng, vil det være lettere at vænne sig til en almindelig seng. Både du og dit barn vil sove trygt, når hussengen LILA er i nærheden.

Børneværelse, der ændrer sin stil med køjesengen i fyrretræ LILA
Konstruktionen af hussengen LILA giver barnet mulighed for at hænge ekstra dekorationer op, så det kan føle sig som i et eventyrland på sit værelse. Bring magien ind i børneværelset. Vælg den rette størrelse og madrastype. Vores børneseng hus LILA kan du enten samle selv eller få hjælp fra vores monteringseksperter. Kun ét skridt væk fra en forandring i indretningen!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, lær hver dimension af LILA at kende, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | LILA |
| Antal personer | 1 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80X200 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 204 cm |
| Seng bredde | 86 cm |
| Bedhøjde | 166.5 cm |
| Vægt | 42 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x200 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12186, 10777, 10419, 10462, 13131, 13107, 10542, 10575, 13119 |
