LILA 80x190 Fyrretræretræ Juniorseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at forelske sig i LILI:
- elsker miljøet Fremstillet af naturligt fyrretræ.
- føl dig hjemme Dens træramme har form som et tag.
- elsker forandring Kan tilpasses barnets behov og præferencer.
- tænker på sikkerhed Gelændere rundt om rammen beskytter barnet mod at falde ned.
- elsker afslapning Opmuntrer barnet til at tilbringe tid på sit værelse.
- skaber et magisk rum Husets konstruktion gør det muligt at hænge ekstra dekorationer op.
Køjeseng i fyrretræ LILI 80x190 – en portal til fantasiens verden fra Lano Møbler
Hos Lano Møbler tager vi os af dit barns sikkerhed og sundhed, og derfor fremstilles vores børnesenge af naturligt fyrretræ og males med certificerede farver. Vi ved, at en rolig søvn er grundlaget for ethvert barns udvikling. I vores møbler finder du kun materialer af højeste kvalitet. Opdag, hvad LILI børnesengen i husstil har at tilbyde, og hvilke fordele den har. Rammen på LILI børnesengen i husstil er lavet af fyrretræ. Øverst er der en trækonstruktion, der ligner et tag, og nederst en birkelamel, der fungerer som madrasramme. Du får også to rummelige skuffer, der fungerer som en praktisk opbevaringsplads til sengetøj og legetøj. Med vores LILI børneseng i husstil får du ekstra plads i børneværelset.
En madras til den fyrretræs LILI børneseng 80x190 tager ikke skade af hop
Hvis du vil sikre dit barn en god nattesøvn, skal du huske, at børnemadrassen er den vigtigste del af enhver børneseng. Efter en dag fyldt med leg og læring har dit barn brug for en behagelig, allergivenlig madras, der sikrer tryghed under søvnen. Til LILI hus-sengen fra Lano Møbler kan du vælge mellem skummadrasser, fjedermadrasser eller modeller med kokoslag. Vores eksperter hjælper dig gerne med at vælge den rette madras. Dit barns sikkerhed er vores prioritet. De trægelændere, der er monteret rundt om rammen på LILI børnesengen i husstil, beskytter dit barn mod at glide ned fra madrassen. Hvis dit barn tidligere har sovet i en tremmeseng, vil overgangen til en almindelig seng være lettere. Både du og dit barn kan sove trygt, når der står en LILI hus-seng i nærheden.

Børneværelset får et nyt udtryk med den fyrretræs LILI hus-seng
Konstruktionen af LILI hus-sengen giver dit barn mulighed for at hænge ekstra dekorationer op, så det kan føle sig som i en eventyrverden. Skab magi i børneværelset. Vælg den rigtige størrelse og madrastype. Du kan selv samle vores LILI hus-seng eller få hjælp fra vores montørteam. Kun ét skridt til en ny indretning!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer din endelige beslutning, bør du tjekke alle mål af LILI, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | LILA |
| Antal personer | 1 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90X190 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 194 cm |
| Seng bredde | 96 cm |
| Bedhøjde | 166.5 cm |
| Vægt | 42 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x190 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12185, 10776, 10418, 10461, 13130, 13106, 10541, 10574, 13118 |
