AMELKA 80x160 Askegrå dobbelt Børneseng med udtræk Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at elske AMELKA:
- er overraskende Multifunktionel med en ekstra madras.
- venlig mod andre Muliggør overnatning for to personer.
- test er ikke et problem Har alle nødvendige certificeringer.
- giver en følelse af sikkerhed Har ekstra rælinger for at forhindre barnet i at falde ud af sengen.
- det er mere behageligt i par Køb den perfekte madras.
- er for jer Tjek ekstra muligheder i forbindelse med transport.
Opdag sengen AMELKA
Opdag sengen AMELKA
Vælg en børneseng AMELKA 80x160 i askefarve og arranger en overnatning i dit barns værelse
Hvis dit barn elsker at invitere fætre eller venner til en stor overnatning, vil du helt sikkert få brug for ekstra soveplads på deres værelse. Med børnesengen AMELKA bliver det endnu sjovere! Her er alt, hvad du skal vide om denne multifunktionelle børneseng. Den første idé til at bruge AMELKA's dobbeltseng har vi allerede givet dig: en behagelig overnatning for dit barns gæster. Denne løsning er også værd at overveje, hvis du indretter et børneværelse til to børn, og den begrænsede plads gør det umuligt at placere et andet, separat møbel. Det er blot nødvendigt at bruge en komfortabel madras på hver platform, så vil alle sove godt, og det til daglig brug, ikke kun ved særlige lejligheder.
Hvad vil du gemme i de ekstra skuffer under AMELKA børneseng i grå farve?
Selvom der er et klædeskab eller en separat garderobe i børneværelset, vil du helt sikkert ikke takke nej til ekstra opbevaringsplads – især i et rum med begrænset plads. Denne todelte børneseng har to udtræksskuffer. Hvad kan du gemme i dem? Ting, du gerne vil have lige ved hånden – f.eks. ekstra puder eller et varmt tæppe til at dække dit barn med på en kold nat. Designet af sengen AMELKA imponerer ikke kun med den udtrækkelige nederste platform, hvor det andet barn kan sove. Konstruktionen er også planlagt med henblik på maksimal sikkerhed for dit barn. Hovedsengen er omgivet af et højt rækværk, hvilket sikrer, at dit barn ikke ruller ned på personen, der sover nedenunder. Begge soveplatforme er placeret så lavt, at et eventuelt fald til jorden ikke vil være smertefuldt – hvis du vælger at fjerne de sidebøjler for et ældre barn.

Ikke kun børnesengen AMELKA 80x160 i grå farve – hvad mere kan du købe i Lano Meble butikken?
Kun en korrekt valgt duo – łóżko dziecięce i materac – vil skabe optimale betingelser for effektiv hvile i pokoju dziecięcym. Heldigvis finder du alt, hvad du har brug for, ét sted: i vores butik Lano Meble. Udforsk vores udvalg af mebli dziecięcych og overvej yderligere muligheder i forbindelse med transport. Vi er overbeviste om, at både de yngste og deres forældre vil være tilfredse med deres køb hos os!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer den endelige beslutning, skal du gøre dig bekendt med alle AMELKAs mål, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | AMELKA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | grå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x160 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 168 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 75 cm |
| Vægt | 40 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 160 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 150 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_AMELKA |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x160 |
| Sengefarve | Askegrå |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12180, 10434, 10751, 10477, 10394 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12181, 10772, 3753, 10457, 15388, 15404, 10537, 10570, 15399 |
