TIGER 70x190 mediumfast 13 cm madras af masserende Moletan-skum fra Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Årsager til at du vil elske TIGER-madrassen:
- elsker at tilpasse sig Har Tiger-skum, som tilpasser sig perfekt til kroppens form og sikrer høj sovekomfort.
- elsker massage Snitsystemet på madrassens overflade masserer kroppen og fremmer blodcirkulationen.
- elsker renlighed Betrækket sikrer fremragende ventilation, reducerer fugt og støvmider, og opretholder søvnhygiejne.
- er en renlighedsfreak Betrækket elsker at blive vasket ved 60°C, hvilket gør det nemt at holde madrassen frisk og hygiejnisk for dit barn.
Innovativ molekuleret masserende skum: Hemmeligheden bag TIGER madrassen
Holdbarhed, åndbarhed, lang levetid, høj hygiejne. Så kort kan man beskrive TIGER-madrassen, som er kendetegnet ved sin særlige profilerede og masserende skum. Hvis du leder efter en model, der minimerer udviklingen af svampe og støvmider, er dette produktet for dig. Den nævnte Tiger-skum er ekstremt elastisk og har, især for en børnemadras, værdifulde åndbare egenskaber. Både småbørn og ældre børn vil få komfortabel søvn takket være ikke kun de nævnte løsninger, men også den ønskede medium hårdhed, som er ideel for denne type madras. Læs videre. Tilføj til alle disse fordele tilpasning til kroppens form, og du får opskriften på en effektiv og dyb – kort sagt luksuriøs søvn for dit barn.
TIGER madras: Perfekt tilpasning til barnets krop
I den medium hårde TIGER-madras er tilpasning til kroppens form ikke kun muligt, men også ekstremt let. Hvorfor? Hvad gør denne sovemadras speciel?
- Madrassen med profileret og masserende skum er baseret på en særlig konstruktion med et snitsystem på overfladen – det skaber subtile tryk på forskellige punkter på den sovendes krop. Dette bringer dit barns nattesøvn til et højere niveau af komfort, samtidig med at blodcirkulationen forbedres.
- Den elastiske madras med en kerne baseret på profileret skum giver en let masserende følelse – hvilket gør dit barns søvn endnu mere behagelig og – hvad der også er vigtigt – roligere.
- Enestående struktur, som du vil genkende på den højelastiske skumblok – det er denne, der sikrer den pålidelige ventilation af Lano Møbler TIGER-madrassen.
- Åndbart skum, som gør denne model til den bedste madras til et barn med luftvejssygdomme – dens gennemtænkte struktur reducerer ikke kun ophobning af fugt, men også støvmider og svampe. Læg særlig vægt på disse egenskaber, hvis du ønsker at mindske risikoen for allergiske reaktioner hos dit barn.

Innovativ opbygning af TIGER madrassen: Vælg komfort og funktionalitet
Er du usikker på, hvilken sovemadras du skal vælge til dit barn? Vælg en, der er udstyret med et solidt og praktisk betræk. Den model, vi præsenterer her, opfylder uden tvivl dette kriterium. Den bedste bekræftelse på dette er dens unikke opbygning, som består af:
- 3D-net – som du vil genkende på dens karakteristiske struktur med store, smukt præsenterende masker.
- Tencel-strik – præcist quiltet og indeholdende fibre fra naturligt træ. Det er takket være dette, at betrækket let absorberer fugt og fordamper det.
Den høje åndbarhed af TIGER-madrassen sikrer, at du ikke behøver bekymre dig om dit barns sovekomfort. Overdreven sved og ophobning af fugt bliver fortid. Bedre søvn, forbedret velvære – ikke kun for barnet, men også for dig. Dette er tilstrækkelige argumenter for at supplere dit barns soveværelse med TIGER-madrassen.

Tekniske specifikationer
| Model | TIGER |
| Type | skumgummimadras |
| Fyld | Betræk Tencel + 3D-net, HR Tiger skum 12 cm, Moletanskum - masserende 1 cm |
| Størrelse | 70x190 |
| Tykkelse | 13 cm |
| Fasthed | middelhård |
| Brugsflade | begge sider |
| Madrassens bæreevne | 110 kg |
| Madrassens vægt | 10-15 kg |
| Betræk | ja |
| Aftageligt og vaskbart betræk | ja – 60 grader |
| Til hvem? | børn og voksne |
| Certifikater | OEKO-TEX, SIKKERHEDSERKLÆRING |
