TERMIC 80x160 blød 11 cm termoelastisk børnemadras med latex Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Årsager til at du vil elske TERMIC-madrassen:
- en god investering Designet med fokus på holdbarhed.
- fokuserer på komfort Tilpasser sig perfekt til barnets kropskurver.
- sikkerhed frem for alt Bidrager til barnets sikre søvn.
- du fryser ikke Sikrer korrekt temperaturregulering.
Skummadrassen TERMIC 80x160 fra Lano Meble er kvalitet i bedste forstand
Leder du efter en sovemadras til dit barn? Du er kommet til det rette sted! Hos Lano Meble sørger vi for, at de produkter, vi laver, sikrer sund søvn for de små og kvalitetsgaranti for forældrene. På denne måde blev TERMIC-madrassen også skabt, som tilpasser sig kroppens kurver, så dit barn kan sove roligt uden at vågne om natten.
Hvorfor vil TERMIC-skummadrassen 80x160 fra Lano Meble give dit barn en komfortabel søvn?
En børnemadras skal først og fremmest være åndbar og holdbar. Det er netop, hvad skummet, der bruges til at fremstille TERMIC-madrassen, garanterer. Vi har gjort alt for at sikre, at de teknologier, der anvendes i produktionen af madrassen, ikke kun forbedrer barnets sovekomfort, men også sikrer langvarig brug af vores skummadras.

Er en termoelastisk TERMIC 80x160 madras til småbørn en god løsning fra Lano Meble?
Du står op og hører dit barns gråd eller brokkeri. Om dit barn vågner udhvilet og tilfreds afhænger i høj grad af en ordentligt valgt sovemadras. Fyldet i TERMIC-madrassen tilpasser sig ikke kun perfekt til dit barns krop, men forhindrer også rygsmerter og endda liggesår. Du tænker måske, at vi som Lano Meble overdriver fordelene ved vores madras. Intet kunne være mere forkert. Vi viser dig blot den bedste madras for dit barns helbred og sikre søvn. Vi ved, at du ønsker, at dit barn udvikler sig godt og altid vågner med et smil. Vores TERMIC termoelastiske madras lavet af skum kan garantere det. Når dit barn er sygt, går du til en specialist. På samme måde, når du vil sikre en rolig søvn, vælger du Lano Meble. Fremstillet af materialer af høj kvalitet tilpasser TERMIC-madrassen sig perfekt til dit barns kropskurver. Den sørger også for korrekt temperaturregulering uanset årstid. Prøv den og tilpas den til en børneseng.

Tekniske specifikationer
| Model | TERMIC |
| Type | skumgummimadras |
| Fyld | Polyurethanskum T25 – 5 cm, Latexskum – 2 cm, VISCO skum – 2 cm, Betræk – 1 cm |
| Størrelse | 80x160 |
| Tykkelse | 10 cm |
| Fasthed | blød |
| Brugsflade | begge sider |
| Madrassens bæreevne | 40 kg |
| Madrassens vægt | 10-15 kg |
| Betræk | ja |
| Aftageligt og vaskbart betræk | ja – op til 60 grader |
| Til hvem? | barn |
| Certifikater | OEKO-TEX, HYGIENISK ATEST |
