TOMI 80x180 Kanel køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i TOMI:
- har en masse styrkeHans liggeunderlag kan bære 100 kg.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
- letter installationenEnkel montering ved hjælp af unbrakoskruer.
- er multi-taskingGiver plads til 3 personer.
- er sikkerOpfylder alle sundhedsbeskyttelsesstandarder.
- er designerMøblernes universelle udseende.
Vores kanel køjeseng TOMI 80x180 vil opfylde sin rolle i ethvert børneværelse
I Lano Meble vi bekymrer os om dit barns sikkerhed, det er derfor alle vores børnesenge er fremstillet efter de højeste standarder. TOMI køjesenge stel er blevet udført lavet af fyrretræ , som er permanent . Desuden møblets universelle udseende gør det nemt at matche det til indretning og du vil ændre dit barns værelse, hvilket skaber en hyggelig børneværelse . TOMI køjeseng kan være et interessant forslag for både tvillinger og søskende på samme alder. TOMI køjeseng fra Lano Meble du kan tilpasse til dine individuelle behov. I seng er tilgængelige indtil 3 steder at sove , så du kan vælge til den indstillede over- og undermadras og madras til udtræksbund . Hvis dine børn ikke vil bruge TOMI køjeseng , kan du opdele dem til enhver tid på to separate dæk .
Føl at du efterlader dine børn i de bedste hænder med kanel TOMI køjeseng fra Lano Meble
Træbarrierer og komfortable stiger er karakteriseret ved universalitet , så selvom du beslutter dig for at ændre arrangementet efter noget tid, kan du frit vælge, hvilken side indgangen skal placeres på. TOMI køjeseng montage udføres ved hjælp af unbrakoskruer , hvilket betyder, at du til enhver tid kan skille dem ad og flytte dem til et andet sted. er også en interessant løsning rummelige skuffer , beliggende under den nederste madras . Du kan lægge sengetøj eller legetøj i dem for at lave børneværelse der var altid orden.

At slappe af med kanel TOMI køjeseng er ren fornøjelse
TOMI køjeseng derefter holdbarhedsgaranti , fordi den maksimale belastning pr. sovedæk er 100 kg. Du behøver heller ikke bekymre dig om dit gulv, fordi alle vores produkter er udstyret med gummiringe . Bestil TOMI køjeseng fra Lano Meble og opret børneværelse , som vil være det perfekte sted at hvile for dine børn. Vi leverer at bringe møbler ind i lejligheden og samle dem . For ordrer over PLN 800 levering er gratis .

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver af TOMIs dimensioner, markeret i figuren nedenfor ➔

Ekstra plads i Lano køjesenge - mere plads til dit barns frihed og sikkerhed
I forbindelse med børnesenge , især køjesenge , henviser den ekstra afstand til mellemrummet mellem nedre og øvre dæk af søvn . Dette er et nøgleelement for at sikre tilstrækkelig plads til et barn, der sover på det lavere niveau. Optimal frigang i køjesenge sørger for, at barnet har tilstrækkelig plads over hovedet, hvilket forbedrer komforten og mindsker risikoen for at slå sig selv, når man rejser sig. I mezzaninsenge er der ekstra frigang det øger mængden af plads under sengen, som ofte bruges til opbevaring eller blot gør den nemmere at komme til til rengøring. I begge tilfælde ekstra frihøjde dette er nøglen til komfort, funktionalitet og sikkerhed.
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | TOMI |
| Antal personer | 3 |
| Farve | kanel |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 171 cm |
| Vægt | 72 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 170 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Kanel |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12182, 10436, 10753, 10479, 10396 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
