SOFENA 90x200 Mørk Chokolade højseng med modulsofa lysegrå dove 19 Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | SOFENA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret, sikker for børn, semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr, køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 96/194 (samlede mål efter udfoldning med stige) |
| Bedhøjde | 169,5 cm (sæde: 23 cm, ryglæn: 35 cm) |
| Vægt | tilpasning |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ, lim, vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud, tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng, ramme, monteringssæt, monteringsvejledning |
| Navn på stof | dove 19 |
| Type af stof | fløjlsbukser |
| Stoffets sammensætning | 92% polyester, 8% nylon |
| Stoffets vægt | 20 g/m2 +/-5% |
| Stofmønster | plys |
| Stoffets farve | grå |
| Stoffets slidstyrke - Martindale-test | 100,000 cyklusser (meget høj slidstyrke, anvendes i kommercielle møbler) |
| Certificering af stof | PN-EN 747-1 +A1:2015-08PN-EN 12520:2016-02PN-EN 16139:2013-07 |
| Rengøring og pleje af stoffet | tør af med en ren, fugtig klud, tør af med en ren, tør klud |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Nr. |
| Egenskaber for senge__Skuffe-kiste | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Nr. |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Nr. |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Ungdomssenge (11-19 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
| Leveringstid | 7-28 dage |
