SENSO 80x170 Kanel udtrækbar dobbeltseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i SENSO:
- fylder lidtDet er en perfekt løsning til et søskendeværelse.
- kan lide at have det sjovtDet er et perfekt sted at tilbringe fritid og have det sjovt.
- byder på megetDen er udstyret med to madrasser i forskellige niveauer.
- bekymrer sig om sikkerhedTilstedeværelsen af en sikkerhedsbarriere garanterer børns sikkerhed.
- vil tåle megetDen holdbare birk FLEX-strimmel gør den modstandsdygtig over for belastning.
- elsker at rydde opDen kan udstyres med 2 rummelige skuffer.
Elsker den kanel SENSO 80x170 udtrækskøjeseng fra Lano Meble lige så meget som vi gør!
SENSO det er træ udtræksseng , som er beregnet til til søskendenes værelse . Den fylder lidt, hvilket gør den fantastisk til i små rum . Den er kendetegnet ved en enkel struktur og design, som gør den visuelt universel - den passer til enhver indretningsstil. SENSO køjeseng har kan forlænges platform, hvilket gør det til et perfekt sted for i løbet af dagen for at bruge fritid . Om natten vil du gøre det til en natzone med to madrasser i lavere og højere højder. Det er dedikeret til rummet, der deler to søskende . Tak sikkerhedsbarriere du kan også bruge dem med yngre børn.
Dobbeltseng af træ SENSO – solid møbelstruktur
er lavet af fyrretræ, hvilket gør det SENSO seng holdbar og langtidsholdbar. Så det er en langsigtet investering, i begyndelsen kan det være køjeseng til børn , og senere også for teenagere. Ramme under madrassen lavet lavet af en birk FLEX-strimmel, som gør det hele belastningsbestandigt. SENSO udtrækskøjeseng er et godt alternativ til to separate senge på værelset , hvor der ikke er plads til dem. Det fylder den samme mængde som standard enkeltpersoners modeller . Valgfrit kan den udstyres med rummelige skuffer til opbevaring, f.eks. til sengetøj, legetøj eller tøj.

Bestem selv - vælg madrasser til din kanel SENSO 80x170
seng Det endelige udseende er op til dig senge til søskende SENSO . Du kan bestemme type madrasser afhængig af børns individuelle behov og præferencer. Hver af de to madrasser kan være forskellige. Ved bestilling vælger du også muligheden med eller uden skuffer.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med hver SENSO-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔

Oplev SENSO udtræksdobbeltseng
Oplev SENSO udtræksdobbeltseng
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | SENSO |
| Antal personer | 2 |
| Farve | kanel |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x170 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 178 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 77,5 cm |
| Vægt | 60 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 170 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 160 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x170 |
| Sengefarve | Kanel |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12181, 10435, 10752, 10478, 10395 |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12182, 10773, 10416, 10458, 15389, 15405, 10538, 10571, 15400 |
