MORIS 80x180 Mørk Chokolade Montessori gulv seng for børn husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i MORIS:
- sikrer sikkerhedDen er lavet af sikre materialer.
- giver nem adgangPå grund af dets lave dæk.
- understøtter at lære at sove selvstændigtBarnet vil gerne sove i sådan en smuk husseng.
- er let at holde ordenDer er ikke et stort område at rengøre under sengen.
- giver tegn til hvert mellemrumPå grund af dets smukke design.
- er perfekt til drenge og pigerMuligheden for farvetilpasning giver dig mulighed for at matche sengen perfekt.
MORIS - mørk chokolade husseng 80x180, som ethvert barn drømmer om
MORIS husseng , det er perfekt soveplads til førskolebørn og lidt større børn . Det introducerer en beroligende, behagelig atmosfære i rummet, samtidig med at den sikrer komfort og sikkerhed . Dets moderne, moderigtige og samtidig minimalistiske design vil passe til ethvert rum. Denne barneseng , som vil skabe en fantastisk atmosfære i dit lille barns værelse. Forestil dig, at dit barn blomstrer i den magiske verden af deres egen lille husformede senge . Vores MORIS, det er en husseng , fuld af charme og fantasi, bliver ikke kun et sted at sove, men også et sted at lege. Skab et uforglemmeligt rum for ham, hvor hver dag begynder med magiske eventyr. Det er et rum, hvor børns fantasi blomstrer og skaber vidunderlige minder for livet.
Oplev den mørke chokoladefarvede seng som en drøm for dit barn - vi præsenterer MORIS
hus seng I Lano Meble , skaber vi trends og skaber nye sengemodeller for bedre at passe til dine behov. Sådan er det blev skabt MORIS hus seng , som er ekstremt subtil, let og giver dig mulighed for at indrette rummet efter dine præferencer. Du kan bruge dens designelementer til for eksempel at hænge sikre lys op for at skabe en endnu smukkere atmosfære i dit småbørnsværelse.

Er MORIS den perfekte seng til dit barn?
MORIS børneseng:
- derefter lav børneseng lavet af fyrretræ;
- uden rækværk – perfekt seng til en førskolebørn;
- giver dig mulighed for at vælge mange farvemuligheder - hvilket gør det både perfekt seng til en pige , samt sengehus til en dreng;
- fås i 3 størrelser;
- tillader at vælge den rigtige madras til barnets alder, vægt og behov;
- er lavet af solide materialer – fyrretræ , hvilket sikrer sikkerhed, komfort og holdbarhed. Al maling og lak, der bruges til at dække dets elementer, er sikre og certificeret.
MORIS børneseng vil skabe et unikt rum for dit barn, hvor han eller hun vil have det godt, behageligt og trygt. Skab et sted til ham, hvor han vil elske at sove.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, bedes du henvise til hver MORISA-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔

Oplev MORIS børnehus Montessori gulvseng
Oplev MORIS børnehus Montessori gulvseng
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | MORIS |
| Antal personer | 1 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 |
| Seng bredde | 87 |
| Bedhøjde | 184 cm |
| Vægt | ikke relevant |
| Gelænder | ikke relevant |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i en pakke |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
