MONIKA 90x200 Mørk Chokolade køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i MONIKA:
- du vil tilpasse det til dine behovDu kan personliggøre den ved at vælge dens farve eller størrelse.
- er for toDet giver to uafhængige sovezoner.
- er opfindsomDet stimulerer børns fantasi og understøtter deres kreativitet.
- er funktionelDet tilbyder praktiske løsninger, såsom rummelige skuffer.
- ændres med digGør det lettere at tilpasse sig børns skiftende præferencer.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
Mørk chokolade køjeseng MONIKA 80x190 til små og store børneværelser
MONIKA køjeseng er perfekte løsninger ikke kun i små rum, men også i alle børneværelse , hvor bor søskende . Hvorfor? En sådan seng stimulerer fantasien og understøtter kreativiteten. Se også på den praktiske side senge til søskende MONIKA . Du kan placere begge dele for at skabe to uafhængige sovezoner . Ved at bestille vores MONIKA køjeseng , giver vi dig en masse frihed. Du kan personliggøre møblerne, så de passer til dine børns behov. Det er dig, der bestemmer, om pladsen under sengen skal færdiggøres to skuffer . På bestillingsstadiet beslutter han også, om rækværk i en køjeseng MONIKA skal være permanent installeret , om de skulle være aftagelig .
Klassisk design er en af de mange fordele ved den mørke chokolade MONIKA
køjeseng Børns ideer ændrer sig med lysets hastighed. Om morgenen vil de have et værelse fyldt med dinosaurer, om eftermiddagen vil de have et værelse malet helt orange, og om aftenen drømmer de om et rum fyldt med enhjørninger. Du ved helt sikkert, at det nogle gange er svært at følge med i disse drømme, så vælg MONIKA køjeseng , som har enkel, minimalistisk form , så det vil passe til alle, selv de skøreste børneværelse .

MONIKA – utrolig tidløshed indesluttet i en mørk chokolade køjeseng fra Lano Meble
Børneværelser de er fulde af farver og mønstre. Derfor bør møblerne i dette rum være neutral . På denne måde kan du nemt og hurtigt ændre arrangementet og stilen af dette unikke interiør til en lav pris. Skift blot sengetøj og dekorationer, og vi garanterer, at vores MONIKA køjeseng det vil altid passe perfekt.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver af MONIKAs dimensioner, markeret i figuren nedenfor ➔

Ekstra plads i Lano køjesenge - mere plads til dit barns frihed og sikkerhed
I forbindelse med børnesenge , især køjesenge , henviser den ekstra afstand til mellemrummet mellem nedre og øvre dæk af søvn . Dette er et nøgleelement for at sikre tilstrækkelig plads til et barn, der sover på det lavere niveau. Optimal frigang i køjesenge sørger for, at barnet har tilstrækkelig plads over hovedet, hvilket forbedrer komforten og mindsker risikoen for at slå sig selv, når man rejser sig. I mezzaninsenge er der ekstra frigang det øger mængden af plads under sengen, som ofte bruges til opbevaring eller blot gør den nemmere at komme til til rengøring. I begge tilfælde ekstra frihøjde dette er nøglen til komfort, funktionalitet og sikkerhed.
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | MONIKA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 171 cm |
| Vægt | 72 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast/aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Skuffer | 13305 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
