MINI 90x190 mælkechokolade køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i MINI:
- perfekt til søskendeDet giver et behageligt sted at sove for to børn.
- værdirækkefølgeDens design i to niveauer sparer værdifuld plads.
- elsker naturenDen er baseret på naturlige og solide råvarer.
- er detaljeretDet var omhyggeligt lavet med sans for detaljer.
- elsker sikkerhedDen har afrundede kanter, trægelændere og en stige.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
Hvorfor vil du elske MINI mælkechokolade køjeseng 90x190 til søskende?
Efter en lang dag med fortræd, sjov og læring, fortjener dine børn uden tvivl behagelig hvile på et hyggeligt sted. Du kan give dem dette nu ved at vælge MINI køjeseng . Dette er en løsning, der vil hjælpe dig med at spare meget plads. Universelt design dette møbel gør det nemt at matche det med andet udstyr børneværelse . Børn vil føle sig endnu mere sikre, hvis de bliver hele natten lang side om side . At bruge tid bare sammen vil binde deres forhold endnu mere og påvirke deres fælles interesser. Der vil heller aldrig være et skænderi om, hvis seng er bedre.
Total beskyttelse for dine børn - afslappende søvn med MINI køjesengen i mælkechokolade farve
Hvad er mest fængslende ved MINI køjeseng det er det faktum, at det er lavet lavet af naturligt, solidt materiale . Dette garanterer strukturel soliditet . Dette er dog ikke slutningen på fordelene ved dette møbel. Han er 100 % sikker for dine børn. Først og fremmest har den perfekt profilerede stiger som giver dig mulighed for at komme sikkert ind og ud af sengen. Derudover MINI køjeseng har afrundede kanter , takket være hvilket vi undgår risikoen for hudafskrabninger. Prikken over i'et er træ sikkerhedsbarrierer , som beskytter selv de mest mobile børn mod at falde over bord.

Universelle og tidløse børnemøbler - MINI køjeseng, mælkechokolade
MINI køjeseng er et møbel, der er udviklet på baggrund af de mindste børns erfaringer og observationer. Takket være dette lykkedes det os at skabe en løsning, der er yderst behagelig, sikker , og samtidig vil dens stil passe ind i rammerne af mange arrangementer. Der er også mulighed for at montere en stige på siden, hvilket gør MINI køjeseng vil være et fremragende valg uanset størrelse og form børneværelse . Vent ikke, du kan slutte dig til gruppen af tilfredse kunder nu Lano Meble . To børn det er bestemt en stor glæde derhjemme! Men i et sådant tilfælde skal du altid tænke på funktionelle løsninger, der sparer plads. MINI køjeseng det svarer perfekt til disse forventninger! Sådanne møbler er en drøm, der går i opfyldelse for hvert barn. Tjek, hvad der ellers vil overraske dig. Konstruktion MINI køjeseng består af lavet af fyrretræ , som er meget solidt materiale . Dette er en løsning, der helt sikkert vil appellere til ethvert barn, uanset alder eller køn. Sengens perfekte proportioner og indviklede håndværk garanterer en behagelig, fredelig og dyb søvn for to børn .

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver MINI-dimension, som er markeret i figuren nedenfor ➔

Ekstra plads i Lano køjesenge - mere plads til dit barns frihed og sikkerhed
I forbindelse med børnesenge , især køjesenge , henviser den ekstra afstand til mellemrummet mellem nedre og øvre dæk af søvn . Dette er et nøgleelement for at sikre tilstrækkelig plads til et barn, der sover på det lavere niveau. Optimal frigang i køjesenge sørger for, at barnet har tilstrækkelig plads over hovedet, hvilket forbedrer komforten og mindsker risikoen for at slå sig selv, når man rejser sig. I mezzaninsenge er der ekstra frigang det øger mængden af plads under sengen, som ofte bruges til opbevaring eller blot gør den nemmere at komme til til rengøring. I begge tilfælde ekstra frihøjde dette er nøglen til komfort, funktionalitet og sikkerhed.

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | MINI |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mælkechokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 135,5 cm |
| Vægt | 55 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast/aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Mælkechokolade |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
