MATI 140x200 Kanel Montessori gulv seng for børn Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i MATI:
- sikrer sikkerhedMed rækværk som på et skib giver det en tryghed.
- støtter skridtet mod voksenlivetDet inspirerer til uafhængig søvn og former uafhængighed.
- bringer friskhedNaturligt fyrretræ bringer et pust af lyksalighed til interiøret.
- forvandler fred til paradisDen har den rigtige form og en behagelig madras.
- er en heltDen er lavet af økologiske materialer og tager sig af planetens sundhed og fremtid.
- vil passe mereDet brede dæk giver tvillinger mulighed for at sove sammen.
Hos Lano Meble ved vi, hvordan man får et barn til at elske deres nye kanel kravlegård MATI 140x200
Sådan vælger du første seng til en baby ? Hvilke faktorer er de vigtigste, og hvilke har ikke væsentlig indflydelse på et barns bedre og sundere søvn? I Lano Meble Vi forstår udmærket din bekymring for din elskede baby. Det ved vi, før vi vælger kravlegård senge du har kigget hundredvis af websteder og butikker igennem for at finde den bedste model lav barneseng tilgængelig på markedet. Vi kan forsikre dig om, at du er kommet til det rigtige sted. Vores tilgang til at skabe børnemøbler fokuserer på funktionalitet og tilpasningsevne babysenge til hans individuelle præferencer. Vi opretter træsenge med opmærksomhed på de mindste detaljer, så babys forældre kan være sikre på, at deres barns søvn er i de bedste hænder. Tjek vores tilbud, vær særlig opmærksom på model MATI senge . Vi er sikre på, at dit lille barn vil elske dem.
Hos Lano Meble fortæller vi dig, hvad du skal være opmærksom på, når du køber din første selvstændige seng til et barn
Du står over for en af de vigtigste beslutninger indtil videre - at vælge første selvstændige seng til et barn . Du ønsker at analysere alle aspekter for at træffe den bedste beslutning. Denne vej kravlegård type seng vil have en positiv indvirkning på barnets komfort og sikkerhed. Der er et par ting, du simpelthen ikke må glemme, når du vælger seng til en to-årig MATI fra Lano Meble . Først og fremmest skal du være opmærksom på strukturens soliditet og de materialer, hvorfra er lavet barneseng med gelænder . Vores kravlegård til børn vi skabte af holdbare fyrretræ , så vi er ikke i tvivl om, at det er sikkert for helbredet lille opdagelsesrejsende . Det er også vigtigt, at seng til en baby den havde passende dimensioner, tilpasset barnets højde, og beskyttende barrierer, der forhindrer fald under søvn. Derudover design baby kravlegård skal passe til barnets præferencer, hvilket vil tilskynde ham til at sove selvstændigt. kombinerer absolut alle disse funktioner MATI børneseng som vi har i vores tilbud. Dit barn vil helt sikkert acceptere dette valg.

Vores MATI børneseng fra Lano Meble
er en garanti for sikkerhed og fredelig søvn Din baby vokser, og du overvejer allerede at købe ham første enkeltseng ? Du er på det rigtige sted. Det vil vi gerne vise dig i Lano Meble vi har omfattende, skræddersyede løsninger små opdagelsesrejsende . Du vil bestemt sørge for din babys sunde udvikling og velvære hver dag. Du vil have fyrretræ seng det var ikke kun af høj kvalitet, men passede også perfekt til resten af møblerne i rummet. Vil du have en garanti for sikkerhed og ønsker, at dit barn skal føle sig godt tilpas og sove trygt hver nat? Der er en måde. Vælg den løsning, som mange forældre allerede har valgt – MATI kravlegård . Vores barneseng med gelænder , er et solidt, æstetisk og holdbart tilbud, der vil fungere i mange år. Tilfredshed med dit køb garanteret.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du gennemgå hver af MATIs dimensioner, markeret i figuren nedenfor ➔

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | legeplads |
| Model | MATI |
| Antal personer | 1 |
| Farve | kanel |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 140x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 |
| Seng bredde | 147 |
| Bedhøjde | 45 cm |
| Vægt | ikke relevant |
| Gelænder | ikke relevant |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 140 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i en pakke |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 140x200 |
| Sengefarve | Kanel |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Baby-legegårde |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 15380, 15394, 15408, 15412, 15387, 15403, 10558, 15382, 15398 |
