LUK 90x190 Mørk Chokolade køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i LUK:
- tænker på sikkerhedDen er designet med børns sikkerhed for øje.
- han er ikke bange for ændringerDet kan tilpasses individuelle behov og præferencer.
- er en god investeringDet vil tjene børn i mange år.
- kan lide at soveBarnets sikkerhed og fredelige søvn er hans prioritet.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
- holder sig til reglerneOpfylder strenge sikkerhedsstandarder.
Sund søvn til dine børn? Det er muligt med mørk chokolade køjeseng LUK 90x190 fra Lano Meble
Valg barneseng til barneværelse Det er ikke det nemmeste. Du gør jo alt for, at dine børn falder fredeligt i søvn og vågner udhvilede. I Lano Meble vi har en gennemprøvet metode til, hvordan man arrangerer plads til et barn at sikre børnene det bedste. LUK køjeseng er svaret på alle dine elskede børns behov. Den vigtigste funktion køjeseng til et barn LUK ? Selvfølgelig materialer af høj kvalitet hvoraf den er lavet. Vores LUK køjeseng vi skabte med højkvalitets fyrretræ . Det er ekstremt sikkert og vil tjene dine små i årevis. En kombination af kvalitet og fremragende håndværk? Dette er simpelthen definitionen af LUK børnesenge .
LUK køjeseng i mørk chokoladefarve - individualisme når det er bedst fra Lano Meble
Når du designer et værelse til dine børn, forsøger du at gøre alle deres drømme til virkelighed. LUK køjeseng kan frit tilpasses. Beslut om LUK børneseng fra Lano Meble vil have skuffer, sørg også for at have den passende højde af rækværk og bestemme, hvor der skal placeres komfortabel stige . Passende pasform LUK køjeseng vil gøre det til dine børns foretrukne sted at hvile i årevis. Selvfølgelig, skuffer LUK børneseng om den rigtige madras er de elementer, du er opmærksom på. Intet er dog så vigtigt for dig som dine børns trygge søvn. Os, som Lano Meble primært bekymrer sig om sikkerheden for de mindste kunder. Det er derfor, vi oprettede LUK køjeseng , som opfylder selv de strengeste krav fra forældre.

Et unikt forslag fra Lano Meble - LUK køjeseng, mørk chokolade
Planlægger du en lille renovering derhjemme? Eller måske forbereder du dig værelse til søskende ? Uanset hvor længe du har ledt efter passende møbler til dit børneværelse, bør du tjekke tilbud Lano Meble . Vi vælger de materialer, hvorfra vores er lavet med stor omhu børnesenge . Det er ikke værd at gå på kompromis. Vælg LUK køjeseng og nyd alt det har at tilbyde dig.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gennemgå hver GAP-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔

Oplev LUK-køjesengen

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Ekstra plads i Lano køjesenge - mere plads til dit barns frihed og sikkerhed
I forbindelse med børnesenge , især køjesenge , henviser den ekstra afstand til mellemrummet mellem nedre og øvre dæk af søvn . Dette er et nøgleelement for at sikre tilstrækkelig plads til et barn, der sover på det lavere niveau. Optimal frigang i køjesenge sørger for, at barnet har tilstrækkelig plads over hovedet, hvilket forbedrer komforten og mindsker risikoen for at slå sig selv, når man rejser sig. I mezzaninsenge er der ekstra frigang det øger mængden af plads under sengen, som ofte bruges til opbevaring eller blot gør den nemmere at komme til til rengøring. I begge tilfælde ekstra frihøjde dette er nøglen til komfort, funktionalitet og sikkerhed.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | LUK |
| Antal personer | 3 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 160,5 cm |
| Vægt | 77 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 180 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Ungdomssenge (11-19 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12189, 10443, 10762, 10486, 10403 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
