LILA 80x170 Ubehandlet træ Juniorseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til, at du vil elske LILI:
- elsker økologi Er fremstillet af naturligt Ulakeret .
- føl dig hjemme med hende Hendes træramme har en form, der minder om et tag.
- elsker forandring Kan tilpasses barnets behov og præferencer.
- passer på sikkerheden Gelændere monteret omkring rammen beskytter barnet mod at falde.
- elsker afslapning Opmuntrer barnet til at tilbringe tid i sit værelse.
- skaber en magisk plads Hendes husformede konstruktion gør det muligt at hænge ekstra dekorationer.
Støt dit barns udvikling gennem god søvn i den Ulakeret børneseng LILA 80x170 som et hus
Hos Lano Meble prioriterer vi sikkerhed og sundhed for dit barn, derfor er vores børnesenge fremstillet af naturligt Ulakeret og dækket med certificerede malinger. Vi ved, at en god nattesøvn er afgørende for ethvert barns udvikling. Vores møbler er lavet af materialer af højeste kvalitet. Udforsk, hvad LILA børnesengen i husform har at tilbyde, og hvad der gør den så speciel. Rammen på LILA børnesengen i husform er ud lavet af Ulakeret . Øverst har den en træramme, der minder om et tag, og nederst er der en birkeliste, der fungerer som ramme for madrassen. Du har også to store skuffer til rådighed, som fungerer som praktisk opbevaring til sengetøj og legetøj. Med vores LILA børneseng i husform får du ekstra plads i børneværelset.
Hvad skal man overveje, når man vælger en madras til den Ulakeret børneseng LILA 80x170?
Hvis du ønsker at sikre dit barn en sund søvn, skal du huske, at børnemadrassen er det vigtigste element i enhver børneseng. Efter en dag fyldt med leg og læring vil dit barn have brug for et behageligt, allergivenligt materiale, der sikrer en tryg søvn. Til LILA husengen fra Lano Meble kan du vælge mellem skum-, springmadrasser eller madrasser med kokosfiber. Vores specialister hjælper dig med at vælge den rette model. Din barns sikkerhed er vores prioritet. Trægelænderne, der er monteret rundt om rammen på LILA husengen, beskytter dit barn mod at glide ud over kanten af madrassen. Hvis dit barn tidligere har brugt en seng med tremmer, vil det være lettere for ham eller hende at tilpasse sig en almindelig seng. Både du og dit barn vil sove trygt, når LILA husengen er i nærheden.

Et fleksibelt børneværelse med det tilpassende Ulakeret seng LILA i husform
Konstruktionen af LILA husengen gør det muligt for dit barn at hænge ekstra dekorationer op, så de kan føle sig som i en eventyrverden i deres soveværelse. Inviter magien ind i børneværelset. Vælg den rette størrelse og type af madras. Du kan vælge at samle vores LILA huseng selv eller benytte dig af vores montørers hjælp. Du er kun et skridt væk fra at ændre indretningen!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle LILA's dimensioner, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | LILA |
| Antal personer | 1 |
| Farve | Ubehandlet træ |
| Udførelse | certificeret, sikker for børn, semimat |
| Størrelse | 80x170 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 174 cm |
| Seng bredde | 86 cm |
| Bedhøjde | 166,5 cm |
| Vægt | 39 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 170 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ, lim, satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud, tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng, ramme, monteringssæt, monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x170 |
| Sengefarve | Ubehandlet træ |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| additional Aftagelig sengehest i stedet for standard | spånskiva |
| additional Sengehest tillægsseng | inte tillämpligt |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12182, 10773, 10416, 10458, 15389, 15405, 10538, 10571, 15400 |
