KSAWERY 80x180 Kanel køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i KSAWERY:
- kombinerer stil og traditionDen kombinerer moderne design med klassisk håndværk.
- er sikkerDen er udstyret med beskyttelsesbarrierer, der sikrer sikkerheden.
- elsker naturlighedDen var lavet af naturligt fyrretræ.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
- vil holde i mange årDens konstruktion er modstandsdygtig over for slid og pletter.
- kan lide at rydde opGør det nemmere at opbevare og organisere børns ting i rummet.
Lær kanel KSAWERY 80x180 køjeseng at kende - et smukt og tidløst møbel
Børneværelse det er et unikt, magisk, nogle gange uvirkeligt, nogle gange mere minimalistisk rum. KSAWERY køjeseng fra Lano Meble er designet til at matche ethvert interiørdesign. Den har et maksimum på enkelt design , uden dekorationer og dekorative elementer. Det er i moderne geometrisk form og samtidig klassisk lavet af fyrretræ og udstyret med funktionelle løsninger. Vores fælles prioritet er børns sikkerhed. Seng til KSAWERAs søskende er udstyret med høje rækværk . De forreste giver dig mulighed for helt at lukke søvnzonen. Samtidig har åbning , så barnet frit kan komme ind og ud. Barriererne forbliver lukkede om natten. Takket være denne funktion KSAWERY køjeseng det er et tilflugtssted for sikker søvn.
KSAWERY trækøjeseng - et solidt møbel i årevis
KSAWERY køjeseng fra Lano Meble er gjort lavet af fyrretræ . Strukturen er derfor solid, enkelte elementer deformeres ikke under tryk, og overfladen bevarer sit æstetiske udseende takket være beskyttet med certificerede lakker . Valgfri køjeseng KSAWERY kan være udstyret med to dybe udtræksskuffer . Dette er en god løsning i små rum hvis du har brug for ekstra plads til at opbevare f.eks. legetøj, tøj eller bare sengetøj. Skufferne fungerer uafhængigt af hinanden, så du ikke skal trække dem ud samtidig for at nå indholdet i en af dem.

Match KSAWERY kanel køjeseng til dit barns soveværelse
I Lano Meble vi designer børnesenge sammen med forældre. Før du bestiller KSAWERY køjeseng , lær om typerne af madrasser og vælg med eller uden skuffe . Dette giver dig mulighed for at matche møblerne korrekt til børneværelse og deres behov.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver af KSAWERY's dimensioner, markeret på tegningen nedenfor ➔

Oplev KSAWERY køjeseng
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | KSAWERY |
| Antal personer | 2 |
| Farve | kanel |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 83 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i fire pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x180 |
| Sengefarve | Kanel |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12183, 10774, 10417, 10459, 13128, 13104, 10539, 10572, 13116 |
