IGNAŚ 90x180 Mørk Chokolade køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i IGNAŚ:
- kan lide at deleEn perfekt løsning til søskende, der deler værelse.
- passer ind overaltDen har et minimalistisk design, der passer til forskellige interiørarrangementer.
- er opmærksom på detaljerLavet med sans for detaljer.
- du vil skjule alt i detDen kan udstyres med skuffer til opbevaring.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
- kan være 2i1Det kan blive til to selvstændige sovepladser.
Oplev sengen IGNAŚ
Mørk chokolade køjeseng IGNAŚ 90x180 i minimalistisk stil
Har du søskende derhjemme, der deler værelse, er vi sikre på, at de drømmer om køjeseng IGNAŚ . Minimalistisk design, komfortabel stige og rækværk på begge senge gør det til et møbel, som mindre børn også kan sove på. Vores køjeseng IGNAŚ , er skabt med sans for alle, selv de mindste, detaljer. Afrundede kanter sørg for, at dine børn ikke skader sig selv under den skøreste leg. Både den øverste og den nederste seng er udstyret med træbarriere , som beskytter de yngste børn mod ved et uheld at falde ud af sengen, mens de sover.
IGNAŚ køjesengen i mørk chokolade hjælper dig med at holde dit barns værelse ryddeligt
Du kan aldrig få nok lagerplads. Det går vi også ud fra, hvorfor vores senge ikke kun er smukke og solide, men også praktiske. Ved at bestille IGNAŚ køjeseng , kan du vælge skuffer, der matcher stilen og karakteren. Deres bredde og højde gør det nemt at opbevare dine børns ekstra sengetøj der. Skufferne er udstyret med hjul , hvilket gør det meget nemmere at trække dem ud under sengene, og det minimalistiske håndtag tilføjer elegance til skufferne. IGNAŚ køjeseng fra Lano Meble , er også tilpasset yngre børns behov. Begge dele af sengen er udstyret med træbarriere , så selv de små, der sover uroligt og vrider sig, mens de sover, er sikre. Men det er ikke alt, når dine børn bliver ældre, er det fra bunden du vil hurtigt afmontere barrieren , hvilket vil gøre det nemmere at komme ind og ud af sengen.

Unikke løsninger i IGNAŚ køjeseng, mørk chokolade
Børn har forskellige drømme, og du, som forælder, prøver bestemt at få dem alle til at gå i opfyldelse. Der er nok intet barn, der ikke ville drømme om køjeseng , såsom IGNAŚ børneseng . Men drømmene ændrer sig, så du vil blive glad for at vide, at du til enhver tid efter at have demonteret stigen hurtigt og nemt kan sætte sengene op og skabe to uafhængige sovezoner .

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver IGNAŚA-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔

Oplev IGNAŚ køjesengen

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Ekstra plads i Lano køjesenge - mere plads til dit barns frihed og sikkerhed
I forbindelse med børnesenge , især køjesenge , henviser den ekstra afstand til mellemrummet mellem nedre og øvre dæk af søvn . Dette er et nøgleelement for at sikre tilstrækkelig plads til et barn, der sover på det lavere niveau. Optimal frigang i køjesenge sørger for, at barnet har tilstrækkelig plads over hovedet, hvilket forbedrer komforten og mindsker risikoen for at slå sig selv, når man rejser sig. I mezzaninsenge er der ekstra frigang det øger mængden af plads under sengen, som ofte bruges til opbevaring eller blot gør den nemmere at komme til til rengøring. I begge tilfælde ekstra frihøjde dette er nøglen til komfort, funktionalitet og sikkerhed.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | IGNAŚ |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 68 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x180 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Skuffer | 13305 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12189, 10780, 10422, 10465, 13132, 13108, 10545, 10578, 13120 |
