IGA 80x170 Ubehandlet træ køjeseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til, at du vil elske IDA:
- er robust Den er lavet af solidt Ulakeret .
- optager ikke meget plads Det er en fremragende løsning til værelser, hvor pladsen er dyrebar.
- overholder reglerne Den er udstyret med gelændere både øverst og nederst.
- elsker orden Hjælper med at holde orden i børneværelset.
- vil imponere alle Den er smukt udført og er en attraktiv dekoration.
- tilpasset til dig Har en universelt monterbar stige L/R.
Opdag sengen IGA
Hvorfor er den Ulakeret køjeseng hus IGA 80x170 så eftertragtet?
Leg med at bygge huse og tilbringe lange timer i en træhytte er nogle af vores bedste barndomsminder. Derfor vil IGA huseng give dine børn mulighed for at lege og sove trygt, mens de skaber deres egne uforglemmelige øjeblikke! IGA træhuseng er stabil og sikker og fungerer som en smuk dekoration i børneværelset. IGA køjeseng stimulerer børns fantasi, transporterer dem til eventyrland og giver masser af glæde under leg med søskende. Forældre, ligesom børnene, elsker også køjesenge, primært fordi de sparer plads i børneværelset. Det er derfor ingen overraskelse, at IGA er vores bestseller blandt køjesenge i hytteform til børn!
Et vellykket barndom med solid søvn – Ulakeret køjeseng hus IGA 80x170
Før du køber en køjeseng til dine børn, skal du sikre dig, at den er holdbar og stabil. Hos Lano Meble prioriterer vi dit barns sikkerhed, og derfor er IGA huseng lavet udelukkende af solidt Ulakeret og udstyret med øvre og nedre gelænder. Trinene på stigen er brede nok til at sikre komfort for barnet, når det klatrer op til øverste etage. Rammen under madrasserne er lavet af birkelameller af typen FLEX, hvilket giver børnene en behagelig og langvarig søvn.

Praktiske skuffer til småting – Ulakeret køjeseng hus IGA
IGA huseng er udstyret med to rummelige skuffer til opbevaring af sengetøj, tøj, legetøj eller andre børns ting. Med denne løsning sparer du en masse plads og sørger for, at børneværelset bliver ryddeligt og velorganiseret. Husk, at når du vælger IGA huseng, vil skufferne være lavet i kombination med spånplader.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle IGA's dimensioner, som er markeret på tegningen ved siden af ➔
Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | IGA |
| Antal personer | 3 |
| Farve | Ubehandlet træ |
| Udførelse | certificeret, sikker for børn, semimat |
| Størrelse | 80x170 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr, køje |
| Seng længde | 178 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 217 cm |
| Vægt | 73 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 170 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 160 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ, lim, satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud, tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng, ramme, monteringssæt, monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x170 |
| Sengefarve | Ubehandlet træ |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12181, 10435, 10752, 10478, 10395 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12182, 10773, 10416, 10458, 15389, 15405, 10538, 10571, 15400 |
