HABI 90x200 Mælkechokolade udtrækbar dobbeltseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i HABI:
- kan lide gæsterDet har et udtrækbart sovedæk.
- vil skjule skatteDens skuffer kan rumme alt.
- elsker klassikerneJeg vil tilpasse mig til ethvert interiør.
- er øverstDen kombinerer komfort og stilfuldt design.
- elsker naturlighedDen var lavet af naturligt fyrretræ.
- kan ikke lide at fejleForældre kan være sikre på, at deres børn er i sikkerhed.
HABI børneseng 90x200, mælkechokolade farve - perfekt til søskende
HABI , derefter funktionel træseng med udtrækssovedæk , perfekt til søskende værelse . Dens kompakte form gør, at den passer perfekt i små rum. Enkelt design og universel stil få det til at passe harmonisk ind i ethvert interiør, uanset indretningen. Takket være den tilbagetrækkelige bunddel seng det kan tjene som en behagelig afslapningszone i løbet af dagen. Om aftenen bliver det til et natrum, der byder på to komfortable steder at sove i forskellige højder. HABI seng er udstyret med beskyttelsesbarriere , hvilket gør dem til en god løsning for yngre børn også, og tilbyder dem sikkerhed og komfort.
HABI 90x200 – mælkechokoladefarvet børneseng lavet af fyrretræ fra LANO
HABI dobbeltseng , er lavet af solidt fyrretræ , som sikrer enestående holdbarhed og lang levetid. HABI seng , kan tjene som et funktionelt sted at sove både til børn og unge . Stel lavet af birk FLEX strimler , sikrer modstand mod intensiv brug, hvilket garanterer stabilitet og komfort. HABI udtrækssovedæk , er det perfekte alternativ til to separate senge i lokaler med begrænset plads. En kæmpe fordel senge med udtræksseng , er, at den fylder lige så meget som standarden enkeltseng . Dens rummelige skuffer vil rumme nødvendige ting såsom sengetøj, legetøj og tøj.

Vælg HABI 90x200 sengemadrasser til søskende og giv dine børn glade morgener
Endelig optræden HABI søskendesenge afhænger helt af dig. Vi giver dig mulighed for at tilpasse type madrasser til hver enkelt s individuelle behov børn – de kan variere for at sikre maksimalt sovekomfort . Fredelige nætter og glade, energiske morgener er s specialitet LANO-møbler.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gennemgå hver HABI-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | HABI |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mælkechokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 67,5 cm |
| Vægt | 70 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 190 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Mælkechokolade |
| Barnets alder | Ungdomssenge (11-19 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12190, 10444, 10763, 10487, 10404 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
