GUCIO 90x180 Mælkechokolade enkel børneseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i GUCIO:
- kan lide at ændre for digDet kan justeres efter dine præferencer.
- kan ikke lide at være som alle andreDen skiller sig ud for sit unikke udseende.
- sigter højtHøje gelændere beskytter barnet mod at falde.
- pas på din søvnDu kan købe den med en madras eller købe madrassen separat.
- er farverig som en fuglFås i mange farver.
- vil ændre barnets værelseDet er en skøn detalje på et børneværelse.
Enkeltseng i mælkechokolade GUCIO 90x180 Lano Meble
Selvom indretningen børneværelse kan formes på mange måder, ét element må ikke mangle: funktionel barneseng . Se om modellen GUCIO fra Lano Meble vil være et godt valg for dit barn. Som forælder har du helt sikkert din egen vision om, hvad det perfekte skal ligne børneseng . Model GUCIO du kan frit konfigurere den, så den bedst lever op til dine forventninger. Du kan ændre de udvendige mål og endda udseendet af den nederste del af møblerne, som muligvis (men ikke skal) være udstyret med rummelige skuffer. Det er op til dig hvad vil ligne GUCIO seng står på dit barns værelse.
GUCIO mælkechokolade børneseng fra Lano Meble - komfort på højeste niveau
Vi gør alt, hvad vi kan for at sikre, at vores møbler ikke kun glæder sig over sit unikke udseende, men også er 100 % sikre for børn. Derfor har vi udviklet en speciel konstruktion GUCIO senge med høje barrierer, der effektivt beskytter mod fald. Materialet, som rammen er lavet af, er også sikkert for barnet - det er fyrretræ dækket med giftfri maling og lak. Selvom sengen tiltrækker mest opmærksomhed, er det madrassen, der garanterer en god nats søvn. Velsiddende vil det give støtte til barnets rygsøjle og dermed sikre en effektiv hvile. GUCIO børneseng du kan købe den med en madras med i sættet eller vælge den separat – alt efter hvad der passer dig bedre.

GUCIO seng i mælkechokoladefarve fra Lano Meble - den bedste løsning til et børneværelse
Måske har du ikke bare brug for en seng, men komplet udstyr børneværelse . I en sådan situation er det værd at stole på eksperter i denne branche, dvs. Lano Meble . I vores butik har vi samlet et bredt udvalg af produkter, som du kan indrette et smukt og funktionelt interiør med fra A til Z. Se hvad tilbuddet er vil overraske dig med børnemøbler Lano Meble.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver GUCIA-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔

Oplev GUCIO enkelt børneseng
Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | GUCIO |
| Antal personer | 1 |
| Farve | mælkechokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 75 cm |
| Vægt | 41 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x180 |
| Sengefarve | Mælkechokolade |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12189, 10780, 10422, 10465, 13132, 13108, 10545, 10578, 13120 |
