CONCEPT 90x190 Kanel enkel børneseng kravlegård Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i CONCEPT:
- er modstandsdygtig over for skaderFyrretræ er slidstærkt og modstandsdygtigt over for slid og stød.
- vil tilpasse sig ændringer i arrangementetNem at tilpasse til barnets skiftende behov og smag.
- sikrer behagelig og behagelig søvnBarnet kan nyde en behagelig og fredelig søvn.
- juster det til dig selvDer findes flere varianter af barrieren.
- værdier sikkerhedDens træbarrierer beskytter barnet, mens det sover og leger.
- pålidelighed er grundlagetDene ramme sikrer stabilitet og sikkerhed.
Oplev sengen CONCEPT
Oplev sengen CONCEPT
KONCEPT kanel børneseng 90x190 – hvorfor er det værd at vælge?
KONCEPT barneseng af kravlegård er søvn oprettet med i tankerne minimalistiske arrangementer . Det vil passe perfekt i moderne rum, men ikke kun det. På grund af deres universelle karakter kan du matche dem til ethvert arrangement, uanset hvilken stil der bruges. KONCEPT børneseng er et møbel, der vil passe ind i ethvert interiør. En enkel, ikke-prangende stil er en fordel, som du helt sikkert vil sætte pris på, hvis du ændrer arrangementet med jævne mellemrum i børneværelset . KONCEPT barneseng af kravlegård det har dog endnu flere fordele. Først og fremmest er det meget behageligt , og barnet kan roligt gå til ro efter en hel dag med intense fortræd.
Hvad er værd at huske, når du vælger en kanel CONCEPT 90x190 børneseng?
Komfortabel og solidt CONCEPT børneseng dette er grundlaget. Dette er grundlaget for dyb, sund og regenererende søvn. Der skal dog en brik mere til i dette puslespil. Det er en behagelig og passende afstemt efter barnets behov madras. Ved du ikke, hvordan du vælger det? Se på fanen: HVILKEN MADRAS SKAL VÆLGES eller kontakt os . Hvad betyder KONCEPT børneseng så sikkert? Det er hovedsageligt materiale af højeste kvalitet – fyrretræ . Takket være dette materiale er sengen ekstrem solidt og stabil . Den er ikke bange for slid, stød og andre dagligdags udfordringer. Det kan du være sikker på takket være korrekt designet træbarrierer Barnet har fuld beskyttelse, mens det sover og leger i løbet af dagen. Alle sengens hjørner er afrundede , som forhindrer utilsigtede afskrabninger af babyens sarte hud.

Lær CONCEPT kanel børnesengen at kende, og du vil ikke erstatte den med nogen anden
Konstruktionen af denne solidt CONCEPT børneseng er designet til at muliggøre sikker sjov og afslapning. Træbarrierer rundt om sengen udgøre ligesom lydløs beskyttelse , som konstant våger over beskyttelsen af babyen. Det er også værd at nævne solid ramme , som er lavet af træplader. Køb KONCEPT børneseng , og det vil helt sikkert opfylde alle dine forventninger.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med hver dimension af KONCEPTET, markeret i figuren nedenfor ➔

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | legeplads |
| Model | CONCEPT |
| Antal personer | 1 |
| Farve | kanel |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 68 cm |
| Vægt | 35 kg |
| Gelænder | Inkluderer valgfri vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Kanel |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Baby-legegårde |
| additional Sengegelænder | 15533, 13297, 13298, 13299, 13300 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
