BLANKA 90x190 Kanel køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i BLANKA:
- elsker naturlighedDen er lavet af fyrretræ.
- kan lide ændringerDu kan dele den op i tre separate senge.
- er funktionelDen indeholder et tredje, udtrækkeligt sovedæk.
- sikkerhed er hendes mellemnavnDen er dækket med lak, der er sikker for dine børn.
- har betydelig styrkeHver sovepude kan bære 100 kg.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
Skab en unik atmosfære på dit børneværelse med kanel BLANKA 90x190 køjeseng fra Lano Meble
At sove i din egen seng og flytte ud af dine forældres soveværelse bliver mindre stressende, hvis du børneværelse vil vente dejlige BLANKA køjeseng . solidt trækonstruktion sikrer tryghed, og de flotte farver sørger for, at smilet på barnets ansigt ikke forsvinder, når det falder i søvn. BLANKA derefter køjeseng , hvor selv en to- eller treårig med held kan sove alene. Så det kan være de første klassiske møbler efter en barneseng eller at sove hos forældrene. Er du bekymret for sikkerheden for en baby, der tilbringer hele natten i et andet rum end dig? Unødvendigt! Høje barrierer effektivt forhindre utilsigtet glidning af madrassen, og brede stigetrin de er stabile og støtter en stor del af foden.
Tøv ikke med at ændre BLANKA kanel køjesengen og tilpasse den til dit barns behov
For nylig har økonomisk form været på mode, skandinavisk design . Dit barn kan have en helt anden mening om indretningen børneværelse og det er værd at lytte til ham om dette. Du kan beslutte om tilstedeværelsen af skuffer af BLANKA køjeseng og opfylde dit barns drøm. Vi vil sørge for, at hun bliver glad for resultatet.

Overnatning? Uplanlagte besøg? Med kanel BLANKA køjeseng fra Lano Meble finder du altid ekstra plads til de mindste gæster
Nederst BLANKA tre-personers køjeseng kan være udtræksskuffer , hvis du beslutter dig for denne mulighed. Deres rummeligt interiør vil rumme mange ting, der roder pladsen i barneværelse , f.eks. legetøj, der ikke har været brugt i lang tid eller tæpper, som man kun rækker efter om vinteren. Ekstra, forlængelig madras i bunden vil det blive en uvurderlig hjælp, når dit barn inviterer venner til en stor overnatning - det vil give gæsterne komfort uden at skulle række ud efter ekstra oppustelige madrasser.

Oplev BLANKA køjesengen
Oplev BLANKA køjesengen
Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver dimension af BLANKA, som er markeret på tegningen


Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | BLANKA |
| Antal personer | 3 |
| Farve | kanel |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 164 cm |
| Vægt | 82 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | valgfri |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 180 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 90 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 90x190 |
| Sengefarve | Kanel |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til tre personer |
| additional Tillægsmadras | 12189, 10443, 10762, 10486, 10403 |
| additional Skuffer | 13306 |
| additional Forhøjet frihøjde 22 cm | 13292 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12190, 10781, 10423, 10466, 13133, 13109, 10546, 10579, 13121 |
