BELLA 80x160 Mælkechokolade Montessori gulvseng for børn Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i BELLA:
- er udstyret med barriererDette er den perfekte første seng til et barn.
- støtter det lille barns uafhængighedDet giver ham mulighed for at komme ind og ud på egen hånd, uden risiko for at falde.
- den er perfekt til at sove og legeDen kombinerer funktionen af et hvilested med et sted at lege i løbet af dagen.
- har en smuk stilDet universelle og tidløse design gør det til et sted i ethvert børneværelse.
- sikrer god søvnOgså for forældre, der ved, at deres baby sover et sikkert sted.
- er stilfuldt og sikkertDet giver din baby et harmonisk rum til udvikling.
En unik mælkechokoladefarvet seng til din lille, der vil gøre enhver søvn fredelig
BELLA kravlegårdsseng , er en lav børneseng, der er designet til de mindste børn. Dens barriere reducerer risikoen for, at barnet ved et uheld falder ud af senge under søvn. Indgang til senge er placeret i venstre eller højre side - du bestemmer under installationen. BELLA seng er lavet af holdbart og sikkert fyrretræ . Den fås i mange farver – ood klassisk træfarve, hvid og grå og grafit . Takket være en sådan mangfoldighed kan du nemt matche dem til indretningen af dit barns værelse. Denne både en seng til en dreng og en pige . Den fås i flere størrelser, hvilket gør den også perfekt til på ældre børneværelse . I Lano Meble , vi ved, hvor vigtig en babys komfort er, det er derfor, vi senge, du kan vælge flere typer madrasser – i mange størrelser og lavet af forskellige materialer. Alle materialerne, som sengene er lavet af, er certificerede.
Børneseng i farven mælkechokolade BELLA - et design der gør søvnen unik
BELLA universalseng , med et tidløst design, der refererer til Skandinavisk stil , vil fungere godt for begge på værelset til babyer og lidt større børn . Mulighed seng farve matchende gør den velegnet til enhver stil og lægger vægt på moderne designtrends. Sengedæk Den er designet til at løfte op til 100 kg. Takket være dette kan du gå i seng med dit barn og læse eventyr sammen, hvis du har lyst. Ved at vælge sikre senge til børn , giver du dit lille barn komfort og et perfekt sted at sove.

BELLA seng til et lille barn - en charmerende plads til at sove fra Lano Meble
Træ babyseng BELLA er designet til at give multifunktionel pleje for babyens komfort, både under søvn og under leg. I Lano Meble , vi ved, hvor vigtig sikkerheden for små børn er, så når vi designer BELLA seng , vi var opmærksomme på alle design- og materialedetaljer. Vælg stilfuld og sikker seng til et barn fra Lano Meble , med mulighed for personalisering og giv din lille et harmonisk rum for udvikling. BELLA er den perfekte første seng til børn , hvortil du kan flytte fra en klassisk babyseng. Den er lav, hvilket gør den helt sikker. Sengehester beskytter børn fra at falde ud under søvn. Sengen kan også bruges som kravlegård . Den er lavet af solidte materialer, der er sikre for børn. Sikrer behagelig søvn og tillader justering type madras . Vælg sikker seng til et barn med enestående funktionalitet og stil.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du tjekke hver af BELLAs dimensioner, markeret i figuren nedenfor ➔

Oplev BELLA
Montessori gulvseng til børn Oplev BELLA
børns Montessori gulvseng Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | legeplads |
| Model | BELLA |
| Antal personer | 1 |
| Farve | mælkechokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x160 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 168 |
| Seng bredde | 87 |
| Bedhøjde | 45 cm |
| Vægt | ikke relevant |
| Gelænder | ikke relevant |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 160 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i en pakke |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Nr. |
| Egenskaber for senge__Afstand kan øges | Nr. |
| Egenskaber for senge__Skuffe-kiste | Nr. |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Nr. |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Nr. |
| Sengestørrelse | 80x160 |
| Sengefarve | Mælkechokolade |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Baby-legegårde |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12181, 10772, 3753, 10457, 15388, 15404, 10537, 10570, 15399 |
