AXEL 90x200 Mørk Chokolade køjeseng hus Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i AXEL:
- er praktiskEt praktisk stablet layout, der hjælper dig med at organisere dit værelse.
- originalt udseendeEt anderledes udseende end nogen anden seng.
- er permanentFremstillet af fyrretræ.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
- virker på fantasienDu kan lave den seng, som dit barn kunne tænke sig.
- er behageligtDen rigtige madras giver mulighed for behagelig søvn.
En drømmebase for dine børn? AXEL køjeseng 90x200 i mørk chokoladefarve fra Lano Meble
Du gør dig klar til at dekorere børneværelse hvor skal søskende bo? AXEL køjeseng det er et fremragende valg. Hos Lano Meble kan vi lide at opfylde børns ønsker, og alle småbørn deler soveværelse med bror eller søster han drømmer i al hemmelighed om en unik seng, der skal blive hans base og tilflugtssted. AXEL , dvs. hustype køjeseng , vil passe ind i ethvert interiør og vil spare plads.
Træstrukturen i AXEL mørk chokolade køjeseng vil fungere godt i et børneværelse
Vi ved udmærket, at det vigtigste for enhver forælder er børns sikkerhed . Derfor sikrer vi den højeste kvalitet af vores produkter. Seng til AXEL søskende er gjort lavet af fyrretræ . Dette materiale er ikke kun økologisk og holdbart, men også fuldstændig sikker for børn , herunder for små allergikere.

Giv dine børn en god nats søvn ved at vælge en madras til AXEL 90x200 køjesengen fra Lano Meble
Dit barns fredelige søvn påvirkes ikke kun af sengen selv, men også af sovemadras . I Lano Meble bestiller du en model tilpasset sengens størrelse. Vi giver dig et bredt udvalg i denne sag, fordi du bedst ved hvad hårdhedsgrad og fyldningstype de vil tjene dine børn. Husk det ved køb AXEL køjeseng , kan du vælge to forskellige madrasser .

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med hver AXELA-dimension markeret i figuren nedenfor ➔


Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | AXEL |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 192,7 cm |
| Vægt | 61 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
