ARON 80x190 Mælkechokolade Juniorseng Husseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i ARON:
- er universelDet kan være til en dreng eller en pige.
- opretholder tilstedeværelseEnestående udseende.
- er sikkerOmgivet af trærækværk.
- praktisk og enkelNem selvmontering.
- elsker naturlighedFremstillet af naturlige og økologiske råvarer.
- vil ikke ridse gulvetDens skuffer har gummihjul.
Hvid børneseng ARON 80x190 lavet af højkvalitets fyrretræ
ARON hustype børneseng fra Lano Meble er ethvert barns drøm, der går i opfyldelse. Det er et møbel lavet i en form, der vil stimulere kreativiteten hos ethvert barn. Gennemtænkt design, høj holdbarhed og stabilitet garanterer mange års problemfri brug og dit barns smil hver dag. Hos Lano Meble er vi meget opmærksomme ikke kun på det visuelle aspekt, men også på funktionalitet. ARON børneseng det er ikke kun et behageligt møbel til at sove, men også muligheden for at opbevare forskellige børnetilbehør. Der er plads nok under sengen til at placere 2 rummelige skuffer. Du kan desuden købe dem ved at konfigurere produktet. God fornøjelse og behagelig hvile garanteret.
Hvorfor er den hvide ARON-husseng et godt valg?
Som vi allerede har nævnt ARON seng er usædvanlig på grund af sin form, så den vil fungere perfekt i både et pige- og et drengeværelse . Der blev brugt økologiske malinger til maling, som er 100 % sikre for børn. Hustype børneseng Dette er et møbel, som ingen lille kan modstå. Vi garanterer, at intet barn vil skille sig af med det, og hvert øjeblik brugt i det vil være guld værd. ARON husseng dette er et tilbud til alle hyggeligt børneværelse.

Hvorfor er det så vigtigt at vælge den rigtige madras til ARON 80x190 hvide hussengen?
En seng med indbygget tag er ikke kun et dekorativt element. Kan også bruges som en del af et cover. Det hele er lavet afe fyrretræsbrædder, som udgør en stabil ramme til madrassen. Sengerammen er omgivet af træbarrierer , som sikrer sikkerhed selv for de mest aktive børn. Strukturen er designet, så den ikke bevæger sig selv under babyens største fortræd. Det hele er ekstremt nemt at samle. Man kan sige, at det er barnligt enkelt! Udover en behagelig og solidt seng er det værd at huske at vælge en passende madras til at sove. Det vil garantere fredelig hvile og komfort, mens du sover. Du ved det ikke, hvordan man vælger en madras til din skat? Intet svært. Tjek fanen HVILKEN MATRAS SKAL DU VÆLGE eller kontakt os.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du henvise til hver dimension af ARON, markeret i figuren nedenfor ➔

Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | ARON |
| Antal personer | 1 |
| Farve | mælkechokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 132,5 cm |
| Vægt | 30 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x190 |
| Sengefarve | Mælkechokolade |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12185, 10776, 10418, 10461, 13130, 13106, 10541, 10574, 13118 |
