AMELKA 80x200 Ubehandlet træ dobbelt Børneseng med udtræk Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at elske AMELKA:
- er overraskende Multifunktionel med en ekstra madras.
- venlig mod andre Muliggør overnatning for to personer.
- test er ikke et problem Har alle nødvendige certificeringer.
- giver en følelse af sikkerhed Har ekstra rælinger for at forhindre barnet i at falde ud af sengen.
- det er mere behageligt i par Køb den perfekte madras.
- er for jer Tjek ekstra muligheder for levering.
Opdag sengen AMELKA
Opdag sengen AMELKA
Ulakeret børneseng AMELKA 80x200 – centralpunktet i barnets værelse
Hvis dit barn elsker at invitere fætre eller venner til en stor overnatning, vil du helt sikkert få brug for ekstra soveplads på deres værelse. Med børnesengen AMELKA bliver det endnu sjovere! Her er alt, hvad du skal vide om denne multifunktionelle børneseng. Den første idé til at bruge AMELKAs dobbeltseng har vi allerede givet dig: en behagelig overnatning for dit barns gæster. Denne løsning er også værd at overveje, hvis du indretter et børneværelse til to børn, og den begrænsede plads gør det umuligt at placere et andet, separat møbel. Det er blot nødvendigt at bruge en komfortabel madras på hver platform, så vil alle sove godt, og det til daglig brug, ikke kun ved særlige lejligheder.
Ulakeret AMELKA børneseng med skuffer kan rumme alle legetøj og mere!
Selvom der er et skab eller en separat garderobe i pokoju dziecięcym, vil du helt sikkert ikke sige nej til ekstra opbevaringsplads – især i et værelse med begrænset plads. Denne børneseng med plads til to har to udtræksskuffer. Hvad kan du gemme i dem? Ting, som du vil have lige ved hånden – f.eks. ekstra puder eller et varmt tæppe til at dække barnet med på en kold nat. Designet af sengen AMELKA imponerer dog ikke kun med den udtrækkelige nederste platform, hvor et andet barn kan sove. Konstruktionen er også planlagt med henblik på maksimal sikkerhed for barnet. Hovedsengen er omgivet af en høj barriere , der sikrer, at dit barn ikke ruller ned på den, der sover nedenunder. Begge soveplatforme er også placeret så lavt, at et eventuelt fald til gulvet ikke vil være smertefuldt – hvis du vælger at fjerne sidestængerne til det ældre barn.

Et drømmeværelse? Med det Ulakeret udtrækkelige køjeseng AMELKA 80x200 er det muligt!
Kun en korrekt kombination af børneseng og madras skaber de optimale betingelser for effektiv hvile i børneværelset. Heldigvis finder du alt, hvad du behøver, ét sted: i vores butik Lano Meble. Udforsk vores udvalg af børnemøbler og overvej yderligere muligheder, der tilbydes under transporten. Vi er overbeviste om, at både børn og deres forældre vil være tilfredse med at handle hos os!

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, kan du gøre dig bekendt med alle AMELKAS dimensioner, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | AMELKA |
| Antal personer | 2 |
| Farve | Ubehandlet træ |
| Udførelse | certificeret, sikker for børn, semimat |
| Størrelse | 80x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr, køje |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 75 cm |
| Vægt | 48 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 190 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ, lim, satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud, tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng, ramme, monteringssæt, monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x200 |
| Sengefarve | Ubehandlet træ |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12185, 10439, 10756, 10482, 10399 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12186, 10777, 10419, 10462, 13131, 13107, 10542, 10575, 13119 |
