ALEX 90x180 Mørk Chokolade køjeseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 5 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Grunde til at du vil forelske dig i ALEX:
- stimulerer kreativitetenDet giver en følelse af sjov og eventyr.
- er en grundpilleEfter en hård dag er det et perfekt sted at slappe af.
- er sikkerDen har passende profilerede rækværk.
- giver tryghed for forælderenDen har rækværk, der forhindrer barnet i at falde ud.
- skræddersyet til digDen har en universelt monteret L/R stige.
- gør mange aktiviteter nemmereEnkel montering.
Husets køjeseng, mørk chokolade farve ALEX 90x180 – fred for forældre, glæde for børn
ALEX hus børneseng det er enhver lilles drømme, der går i opfyldelse. Det er en omhyggeligt gennemtænkt og omhyggeligt udformet struktur, der stimulerer kreativiteten og påvirker sanserne. Høj holdbarhed og stabilitet gør det møbler til børn , som vil blive brugt uden problemer i mange år. Vi garanterer også, at hvert barn bliver glad for at få det hver dag. Hos Lano Meble lægger vi stor vægt på ikke kun det visuelle aspekt, men især funktionalitet af børns senge . Derfor ALEX hus køjeseng det sikrer ikke kun en behagelig søvn, men også sikker opbevaring af diverse småting. Under ALEX børneseng findes praktiske skuffer, der giver dig mulighed for at skjule sengetøj, tøj og talrige legetøj. Du vil ikke længere have problemer med genstande, der ligger rundt i rummet. Nu vil der altid være plads til dem.
ALEX husets køjeseng i mørk chokoladefarve vil glæde dig ikke kun med sit smukke udseende
ALEX hus køjeseng det er en perfekt base for børn og et tilflugtssted efter en lang udmattende dag i skolen. Vi skal her nævne den fuldstændige beskyttelse, som dette design giver. ALEX barnesengestige den har passende profilerede trin, der sikrer adgang og komme ud af sengen på en sikker måde. Alle brædder monteret i rammen forhindrer at falde ud af sengen og garanterer fuld ro i sindet selv for meget aktive babyer. ALEX hus børneseng det er en stil, du ikke vil gå forbi ligegyldigt. Ligesom enhver baby. Med den vil du skabe et eventyrligt rum, der vil påvirke hvert enkelt barns udvikling, trivsel og kreativitet. Hvert øjeblik brugt på ALEX børneseng med tag bliver et uforglemmeligt øjeblik. Lad ikke den charmerende natur af narre dig ALEX køjeseng . Det er en funktionel og sikker sove for to søskende. Derudover er udviklingen i form af et tag ovenpå sengen kan bruges som en del af et cover.

ALEX huskøjeseng, mørk chokolade - du vil elske den ikke kun på grund af dens udseende
Hele strukturen ALEX børneseng med tag Det er utrolig nemt at samle og alle kan gøre det. Men det er ikke alt. ALEX hus køjeseng er en løsning til det 21. århundrede. Uanset om det bliver i en mindre eller større børneværelse bestemt du vil sætte pris på de praktiske skuffer , som har ALEX hus køjeseng . Ekstra plads er altid guld værd, når det kommer til børn. I ALEX børneseng med skuffer du kan passe hvad du vil.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, bedes du henvise til hver ALEX-dimension, markeret i figuren nedenfor ➔


Yderligere information om billeder og farver på senge fra Lano Meble
Billeder og farver på sengene kan afvige lidt fra virkeligheden. Dette skyldes skærmindstillingerne på din computer eller anden enhed. De viste billeder er kun til illustrationsformål.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | ALEX |
| Antal personer | 2 |
| Farve | mørk chokolade |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x180 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 188 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 217 cm |
| Vægt | 65 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 180 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x180 |
| Sengefarve | Mørk chokolade |
| Barnets alder | Senge til skolebørn (7-12 år) |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12189, 10780, 10422, 10465, 13132, 13108, 10545, 10578, 13120 |
