SOFTI 80x200 Askegrå Børneseng med udtræk Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 27 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske SOFTI:
- er et smukt møbel Fascinerer med et charmerende udseende, der giver rummet en særlig stemning.
- fylder ikke meget De rummelige skuffer hjælper med at organisere rummet.
- er naturligt Fremstillet af naturligt fyrretræ.
- elsker nærhed Perfekt til to børn, der elsker at være sammen.
- er funktionelt Tilbyder børnene en behagelig plads til både søvn og leg.
- er en god investering Kendetegnet ved lang holdbarhed og robusthed i årevis.
Opdag sengen SOFTI
Opdag sengen SOFTI
Ikke kun smukt design – lær den askefarvede SOFTI børneseng 80x200 at kende
SOFTI børnesengen er et møbel, der er skabt til at overraske. Ved første øjekast ser man, hvor utroligt charmerende den er. Rammedesignet er gennemtænkt og tilbyder alt det bedste – især en komfortabel og sikker søvn. De anvendte løsninger hjælper også med at spare plads i børneværelset, hvilket er vigtigt i mindre rum. En ekstra udtrækkelig soveplads eller store, rummelige skuffer fuldender det vidunderlige helhedsbillede, som du nu kan få glæde af.
SOFTI børneseng i asketræ – se, hvor praktisk den er
SOFTI børnesengen er et ideelt valg til to små børn, der altid vil være sammen. Dette er kun en af fordelene ved dette smukke møbel. Andre fordele inkluderer for eksempel den enkle, men charmerende konstruktion, der giver ethvert børneværelse et eventyrligt udseende. Bekvemmelighed, komfort og lang holdbarhed er nøgleprincipperne bag SOFTI børnesengen. Denne seng bliver ikke kun værdsat for sit udseende og komfort, men også for dens praktiske funktioner som en udtrækkelig seng og rummelige skuffer, hvor du kan opbevare alt fra tøj til legetøj. Ekstra opbevaringsplads i et børneværelse er altid en fordel, ikke sandt?

Et tidløst og charmerende møbel – SOFTI børneseng 80x200 i asketræ
SOFTI børnesengen er et møbel, der bringer et smil frem på dit barns ansigt hver dag. Den stabile struktur sikrer mange års holdbarhed. Hemmeligheden bag konstruktionen er dens enkle form, der er lavet af fyrretræ. Derudover vil du sætte pris på det universelle design, der passer til enhver indretning i et børneværelse. Du behøver ikke bekymre dig om, at det efter en renovering ikke længere passer til resten af møblerne. Vent ikke – få glæde af dette fantastiske Lano Møbler-tilbud nu. Hos Lano Møbler sørger vi for, at vores produkter ikke kun imponerer med deres udseende, komfort og funktionalitet, men også med deres sikkerhed. Derfor er SOFTI-børnesengen lavet af højkvalitetsfyrretræ og belagt med sundhedsmæssigt ufarlig lak. Træet er antistatisk og tiltrækker ikke støv. Kanterne på sengen og alle kritiske dele er afrundede, hvilket eliminerer risikoen for skrammer. Prikken over i’et er sikkerhedsgelænderne, der forhindrer barnet i at falde ud af sengen eller kravle ud under søvn.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer din endelige beslutning, så gør dig bekendt med hver eneste dimension af SOFTI, som er markeret ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng med udvidelse |
| Model | SOFTI |
| Antal personer | 2 |
| Farve | grå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80X200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 204 cm |
| Seng bredde | 86 cm |
| Bedhøjde | 64 cm |
| Vægt | 47 kg |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | 190 cm |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | 80 cm |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | 8 cm |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i to pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x200 |
| Sengefarve | Askegrå |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave dobbeltsenge |
| additional Tillægsmadras | 12185, 10439, 10756, 10482, 10399 |
| additional Skuffer | 13306 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12186, 10777, 10419, 10462, 13131, 13107, 10542, 10575, 13119 |
| Leveringstid | 9-16 dage |
