AXEL 80x160 Fyrretræretræ køjeseng Husseng Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til, at du vil elske AXEL:
- er praktisk Praktisk køjeseng, der hjælper med at holde værelset i orden.
- ser original ud Et anderledes udseende seng end alle andre.
- er holdbar Lavet af fyrretræ.
- tilpasset dig Har en universelt monterbar stige L/P.
- stimulerer fantasien Man kan skabe en seng, som vores barn ønsker det.
- er komfortabel Mulighed for en komfortabel søvn med den rette madras.
Drømmebase for dine børn? Fyrretræ køjeseng AXEL 80x160 fra Lano Meble
Gør du dig klar til at indrette børneværelset, hvor søskende skal bo sammen? Køjeseng AXEL er et fremragende valg. Hos Lano Meble kan vi lide at opfylde børns drømme, og ethvert barn, der deler soveværelse med en bror eller søster, drømmer i hemmelighed om en speciel seng, der bliver deres base og fristed. AXEL, altså en køjeseng i form af et hus, passer til ethvert interiør og giver mulighed for at spare plads.
Trækonstruktion af fyrretræ AXEL køjeseng vil fungere fantastisk på børneværelset
Vi ved udmærket, at børns sikkerhed er det vigtigste for enhver forælder. Derfor sikrer vi den højeste kvalitet af vores produkter. Køjesengen AXEL er lavet af fyrretræ. Dette materiale er ikke kun økologisk og holdbart, men også helt sikkert for de yngste, inklusive små allergikere.

Giv dine børn en rolig søvn ved at vælge en madras til den fyrretræ køjeseng AXEL 80x160 fra Lano Meble
For dit barns rolige søvn er det ikke kun sengen, men også sovemadrassen, der spiller en rolle. Hos Lano Meble kan du bestille en model, der passer til sengens størrelse. Vi giver dig et bredt udvalg, da du bedst ved, hvilken fasthed og type fyld, der vil tjene dine børn bedst. Husk, at når du køber køjesengen AXEL, kan du vælge to forskellige madrasser.

Hej, lær mig bedre at kende!
Inden du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle dimensioner af AXEL, markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | køjeseng |
| Model | AXEL |
| Antal personer | 2 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x160 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 168 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 192,7 cm |
| Vægt | 49 kg |
| Gelænder | Inkluderer fast horisontal |
| Stige | Vertikal stige |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ja |
| Madras længde | 160 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | 13 cm |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 747, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_AXEL |
| Egenskaber for senge__Kan omdannes til to senge | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 80x160 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Senge til to- og treårige |
| Type af seng | Køjesenge til to personer |
| Ilość materacy | 2 |
| ID materacy | 12181, 10772, 3753, 10457, 15388, 15404, 10537, 10570, 15399 |
