SIMBA 90x200 Fyrretræretræ Juniorseng tipi Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Grunde til at du vil elske SIMBA:
- tilføjer charme til børneværelsetLigner et indiansk telt i udseendet.
- kan vokse med barnetHvilket gør det brugbart i mange år.
- sikrer ekstra pladsSkufferne muliggør opbevaring af legetøj.
- fremmer barnets sunde søvnTakket være de passende madrasser.
- er i tipi-formSkaber en unik og hyggelig krog til leg og søvn.
- venlig for forældreVærdsætter kvaliteten og sikkerheden for dit barn.
Lano Meble præsenterer det fyrretræstipi-seng SIMBA – det bedste valg for små opdagelsesrejsende
Skal træsenge til børn være kedelige? Hos Lano Meble ved vi, at det modsatte er tilfældet. Derfor har vi forberedt et tilbud specielt til små opdagelsesrejsende. Vi ved, at hvis et barn kan lide sit værelse, vil det gerne tilbringe tid der, lege og lære. Vi er ikke i tvivl om, at vores teltformede seng er en fantastisk løsning, når dit barn først begynder at udforske sin fantasi. Oplev, hvor unik enkeltsengen tipi SIMBA kan være, og få fat i den hurtigst muligt.
Giv dit barn et nyt soveværelse med fyrretræ SIMBA tipi seng fra Lano Meble
Gode løsninger er dem, der fungerer i mange år. Vores skandinaviske tipi-seng SIMBA vil være et uundværligt møbel i værelset hos førskolebørn og skolebørn. Vores børneseng model tipi SIMBA med skuffer kan vokse sammen med dit barn. Lad tipi-sengen SIMBA blive det sted, hvor dit barn gerne vil lege alene, med forældre eller venner. Vi er ikke i tvivl om, at dit barn vil elske sin nye SIMBA-seng, der ligner et telt, og sammen med den det fornyede værelse.

Vi kombinerer det behagelige med det nyttige ved at tilbyde dig en fyrretræ børneseng tipi SIMBA
Du sørger for, at din lille har en god nattesøvn. Du ved, at det hjælper dit barn med at udvikle sig og opleve nye eventyr hver dag. Hos Lano Meble er vi bevidste om, hvor vigtigt det er for jer forældre med dit barns sikkerhed. Derfor bruger vi kun træ af højeste kvalitet fra fyrretræ, som vores børneseng tipi SIMBA er lavet af. Derudover har de malinger, der bruges til at male sengene, alle de nødvendige certifikater og er helt sikre for børn. Desværre kan selv den bedste tipiseng uden en god madras ikke opfylde sin funktion. Det er tid til at udstyre den med en passende madras, så barnet ud kan nyde fordelene ved tipisengen SIMBA. I vores sortiment finder du først og fremmest madrasser, der passer til alle børnesengsmodeller, men også til barnets alder, højde og vægt. God støtte til ryggen under søvn, åndbarhed og fugtabsorption er blot nogle af de fordele, som vores madrasser fra Lano Meble tilbyder. Du ser med omsorg, hvordan din lille hver dag lærer nye ting. Du er en stolt forælder, når du ser dit barn gøre noget for første gang, og du støtter gerne dit barn i at overvinde de udfordringer, der opstår. Giv dit barn en god nattesøvn med tipisengen SIMBA fra Lano Meble. Denne særlige enkeltseng er perfekt til børn i alle aldre. Dens store skuffer kan rumme alle dit barns skatte. Indret børneværelset i en unik stil ved at vælge sengen med tag SIMBA fra Lano Meble.
Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du tage et kig på hver SIMBA-dimension, der er fremhævet i figuren ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | SIMBA |
| Antal personer | 1 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 208 cm |
| Seng bredde | 97 cm |
| Bedhøjde | 166 cm |
| Vægt | 90x200 |
| Gelænder | Inkluderer aftagelig vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; satinlak |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_SIMBA |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
Sikkerhed
Få 100 kr rabat på dine køb
