LUCKY 90x200 Fyrretræretræ Montessori gulvseng for børn Husseng Lano Møbler
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til at du vil elske LUCKYM:
- det er holdbart Det er lavet af slidstærkt og sikkert fyrretræ.
- sikkert for børn Det er beskyttet med certificerede lakker og malet med egnede farver.
- tilgængeligt i 4 universelle farver Det passer til ethvert børneværelse.
- har ingen sikkerhedsbarrierer Det er ideelt til ældre børn, f.eks. børnehavebørn.
- tilgængeligt i 4 størrelser Så du nemt kan tilpasse det til dit barns behov og rummets størrelse.
- skaber et unikt rum Som en af de vigtigste elementer, der definerer værelsets karakter.
LUCKY – fyrretræs børneseng 90x200 til et værelse fyldt med glæde
LUCKY børnesengen er mere end bare et møbel – det er et rum, hvor børn kan skabe uforglemmelige minder og opleve utallige eventyr. Med sin minimalistiske konstruktion og unikke design bliver hussengen LUCKY centrum for barnets fantasi. Den forvandler værelset til et magisk kongerige fyldt med glæde og kreativitet. Tagkonstruktionen gør det muligt at hænge ekstra dekorationer op, såsom hyggelig belysning i stil med Cotton balls. Det er et sted, hvor børn kan udforske verden, bygge tæppeforter og opdage hemmeligheder i fortryllede haver. Oplev hussengen LUCKY og lad dit barn dykke ned i en fascinerende verden fuld af ubegrænsede muligheder.
Opdag den minimalistiske fyrretræs husseng LUCKY
LUCKY er en husseng med en minimalistisk konstruktion. Dens lave platform gør den perfekt til både yngre og ældre børn. Designet af LUCKY-sengen passer perfekt ind i børnenes verden og forvandler ethvert værelse til et sted, hvor barnet gerne vil opholde sig, udvikle sin fantasi og slappe af i trygge omgivelser. Oplev LUCKY – sengen, der skaber lykke for dit barn. Den moderne konstruktion og det unikke udseende af hussengen LUCKY gør, at den passer perfekt ind i ethvert børneværelse. Den er designet til at kombinere minimalisme med funktionalitet og sikkerhed.

Husseng inspireret af enkle løsninger
Det minimalistiske LUCKY børneseng er ideel til ethvert rum. Dens lave konstruktion sikrer ikke kun sikkerhed for de yngre børn, men gør også selv små rum mere rummelige. Derfor vil LUCKY-sengen altid se stilfuld og moderne ud. Hos Lano Møbler værdsætter vi enkle og funktionelle løsninger. LUCKY-sengens konstruktion er designet, så du nemt kan samle og adskille den. De økologiske materialer, som sengen er lavet af, fremhæver dens minimalistiske karakter. Vælg LUCKY-sengen til dit børnehavebarn og skab et rum, hvor dit barn føler sig trygt og frit. Omgiv det med smukke ting, som det fortjener.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, kan du tjekke alle mål på LUCKY, som er markeret på tegningen ved siden af ➔

Yderligere oplysninger om billeder og farver på senge fra Lano Møbler
Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | LUCKY |
| Antal personer | 1 |
| Farve | fyr |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 90x200 |
| Maksimal belastning | 100 kg pr. køje |
| Seng længde | 208 |
| Seng bredde | 97 |
| Bedhøjde | 157 cm |
| Vægt | ikke relevant |
| Gelænder | ikke relevant |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | ikke relevant |
| Skuffemateriale | ikke relevant |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 200 cm |
| Madras bredde | 90 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i en pakke |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_LUCKY |
| Egenskaber for senge__Tag (husseng) | Ja |
| Sengestørrelse | 90x200 |
| Sengefarve | Fyrretræ |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12191, 10782, 3763, 10467, 13134, 13110, 10547, 10580, 13122 |
