ALICJA 80x190 Blå Juniorseng Lano Møbler
Kampagnen løber indtil 27 maj 2026
Vi værdsætter din tid, derfor sendes produktet så hurtigt som muligt.
For at spare dig for ekstra omkostninger tilbyder vi gratis levering fra 2000 kr.
Op til 60 dages returret giver dig mulighed for at forelske dig i vores produkt.
I de første to år efter købet er vi her for dig og sikrer din ro og sikkerhed.
Beskrivelse
Instructions
Årsager til, at du vil elske ALICJA:
- passer og plejer dit lille barn Sikrer sikkerheden for selv de mest livlige småbørn.
- er selvstændig Det er et godt valg som den første seng.
- er robust Lavet af de bedste materialer.
- sætter udseendet først Skjuler enkelhed og elegance.
- er praktisk Har ekstra skuffer under sengen.
- giver komfort Mulighed for at vælge en madras.

Blå børneseng ALICJA 80x190 et fremragende valg for ethvert børneværelse
Er dit barn vokset ud af sin børneseng? Vi har den perfekte løsning til dig – børnesengen ALICJA fra Lano Meble. Før eller siden begynder alle forældre at spekulere på, hvornår man skal skifte tremmesengen ud. Faktisk er et halvandet år gammelt barn allerede klar til at skifte. Det er en alder, hvor dit barn er selvstændigt nok til at kunne komme sikkert op og ned fra sengen uden din hjælp. Børn er nysgerrige. Du ved sikkert, at de vil kravle op overalt. Derfor kan tremmesengen på et tidspunkt blive farlig. Barnet kan blive for ivrig med at klatre op på tremmerne. Børnesengen ALICJA, med sin træbarriere, der kun er monteret på halvdelen af rammen, sikrer dit barn sikkerhed under søvn. Samtidig giver den mulighed for fri og vigtigst af alt sikker udstigning fra sengen.
Enestående hjælp til at opdrage din lille skat - blå ALICJA børneseng
Børn elsker at være selvstændige lige fra de er små, så lad dit barn udforske verden på sine egne betingelser. Vores børneseng ALICJA understøtter udviklingen af et lille menneske. Højden på rammen gør, at dit barn kan komme op og ned af sengen selv. Det vil helt sikkert øge deres selvtillid. Du har passet og plejet dit barn fra de allerførste øjeblikke. Lad os tage nogle af bekymringerne væk fra dig. Vores børneseng ALICJA er lavet af fyrretræ, som er modstandsdygtigt over for mekaniske skader. Vi glemmer heller ikke malingen. Vi ved, at børn på et tidligt tidspunkt lærer verden at kende ved at putte forskellige ting i munden. Derfor er vores børneseng ALICJA malet med maling, der ikke skader dit barns helbred.

Fordele ved det blå børneseng ALICJA 80x190
Der er senge, der passer altid og overalt. Sådan er børnesengen ALICJA fra Lano Møbler. Uanset om du leder efter en seng til et værelse for en vild toårig eller ønsker at købe en seng til en energisk treårig, kan du være sikker på, at ALICJA vil være perfekt. Derudover er børnesengen ALICJA udstyret med to valgfrie skuffer, som hjælper med at holde orden i børneværelset.

Hej, lær mig bedre at kende!
Før du træffer dit endelige valg, skal du gøre dig bekendt med alle ALICJA's dimensioner, markeret på tegningen ved siden af ➔

Billeder og farver på senge kan afvige en smule fra virkeligheden. Dette skyldes indstillingerne på computerskærmen eller en anden enhed. De viste billeder er kun vejledende.
Tekniske specifikationer
| Type | seng på gulvet |
| Model | ALICJA |
| Antal personer | 1 |
| Farve | blå |
| Udførelse | certificeret; sikker for børn; semimat |
| Størrelse | 80x190 |
| Maksimal belastning | 100 kg |
| Seng længde | 198 cm |
| Seng bredde | 87 cm |
| Bedhøjde | 96 cm |
| Vægt | 47 kg |
| Gelænder | Inkluderer valgfri vertikal |
| Stige | ikke relevant |
| Skuffer | valgfri 2 skuffer (apart verkocht) |
| Skuffemateriale | spånplade |
| Forøgelse af afstand | ikke relevant |
| Kan omdannes til to senge | ikke relevant |
| Madras længde | 190 cm |
| Madras bredde | 80 cm |
| Madras længde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Madras bredde til udtrækkeligt område | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde | 13 cm |
| Maksimal madrashøjde (udtrækkeligt område) | ikke relevant |
| Maksimal madrashøjde (øvre madras) | ikke relevant |
| Ram | fyrretræ; lim; vandbaseret maling |
| Lameller | FLEX birketræ |
| Pleje | tør af med en ren og fugtig klud; tør af med en ren og tør klud |
| Pakning | produktet er pakket i tre pakker |
| Prisen inkluderer | seng; ramme; monteringssæt; monteringsvejledning |
| Certificering af stof | EN 1725, REACH, FSC, Sikkerhedserklæring |
| rzut 360 | Lozeczko_ALICJA |
| Egenskaber for senge__Skuffer | Ja |
| Egenskaber for senge__Gelænder inkluderet i sættet | Ja |
| Sengestørrelse | 80x190 |
| Sengefarve | Blå |
| Barnets alder | Børnesenge (4-6 år) |
| Type af seng | Lave enkeltsenge |
| additional Skuffer | 13305 |
| additional Sengegelænder | 15533, 13297, 13298, 13299, 13300 |
| Ilość materacy | 1 |
| ID materacy | 12185, 10776, 10418, 10461, 13130, 13106, 10541, 10574, 13118 |
| Leveringstid | 9-16 dage |
